Dodaj ogłoszenie o pracy


Bramki radiometryczne w BCT

 

Pomorski Urząd Wojewódzki oraz Morski Oddział Straży Granicznej zamontowały w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym zestaw bramek radiometrycznych, które zostają uruchomione z dniem 01 lutego 2013. To kolejna, po zainstalowaniu w ubiegłym roku najnowocześniejszego skanera do prześwietlania kontenerów, inwestycja zwiększająca bezpieczeństwo ładunków skonteneryzowanych przechodzących przez Bałtycki Terminal Kontenerowy.


Bramki służą wykrywaniu materiałów emitujących promieniowanie gamma-neutronowe w kontenerach przeładowywanych w terminalu. Podobne instalacje są od niedawna standardowym wyposażeniem polskich przejść granicznych. Instalacja bramek uzupełni już istniejące systemy bezpieczeństwa, obejmujące mobilne i stałe skanery do prześwietlania kontenerów, wagi samochodowe, system ewidencji ludzi przebywających na terenie BCT oraz system telewizji przemysłowej i funkcjonariuszy ochrony.

 

- Stale rośnie liczba ładunków przechodzących przez nasz terminal. W związku z tym, że export i import polskich przedsiębiorców stanowi gro ładunków przeładowywanych na BCT, kwestie bezpieczeństwa traktujemy priorytetowo – mówi Edward Bratnikow kierownik Działu Bezpieczeństwa w BCT - Naszą ambicją jest zapewnienie systemów bezpieczeństwa, które będą mogły konkurować z najlepszymi rozwiązaniami na świecie.


W ramach prac instalacyjnych, zamontowane zostały 4 bramki radiometryczne na bramie głównej BCT do monitorowania pojazdów z kontenerami oraz jedna na bramie kolejowej, przeznaczona do kontroli kontenerów przewożonych na wagonach. Przetarg objął również zainstalowanie 2-ch stanowisk kontroli. Wykonawca zamówienia został wyłoniony w wyniku przetargu zorganizowanego przez Pomorski Urząd Wojewódzki i Morski Oddział Straży Granicznej w ramach modernizacji polskich przejść granicznych. Zwycięzcą została firma „Relpol” z Żar.


„Relpol” to jeden z największych w Polsce producentów przekaźników wykorzystywanych w elektronice użytkowej, przemyśle, energetyce czy telekomunikacji. Firma posiada duże doświadczenie w montażu podobnych systemów, w ramach przygotowań do Euro 2012 zainstalowała bramki radiometryczne m.in. w portach lotniczych w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Rzeszowie.

(źr. BCT Gdynia)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.