Dodaj ogłoszenie o pracy


Staff Development 2012 dla DSV za system szkoleń i programów rekrutacyjnych

W połowie stycznia British International Freight Association (BIFA) przyznała brytyjskiemu oddziałowi DSV Road nagrodę w kategorii za realizowany system szkoleń i programów rekrutacyjnych. To już druga, po Global Freight Awards, międzynarodowa nagroda za projekt, który od zeszłego roku jest realizowany także w Polsce.

 

DSV zdobyło uznanie kapituły BIFA za nowoczesne podejście do szkoleń pracowników w ramach programów Sales Academy, Customer Service Academy oraz International Leadership Programme, a także systemu rekrutacji - Apprentice Scheme i Graduate Scheme. Grupa DSV w Polsce nie pozostaje w tyle za swoimi brytyjskimi kolegami i już od września 2012 roku wdraża pierwszy z cyklu program szkoleniowy – Sales Academy, którego zakończenie jest planowane na marzec br.

 

Najistotniejszym elementem szkolenia pracowników DSV, jest rozwinięcie zarówno zdolności analizowania potrzeb klientów, jak i umiejętna weryfikacja za pomocą jakich narzędzi firma jest w stanie je zaspokoić – mówi Piotr W. Krawiecki, prezes zarządu DSV Road i DSV Solutions. Obecnie jesteśmy na finiszu 6-modułowego projektu szkoleń w ramach Akademii Sprzedaży, której celem jest wszechstronne podnoszenie umiejętności sprzedażowych. Program został skonstruowany w taki sposób, aby pracownicy wszystkich spółek Grupy DSV mieli możliwość nie tylko pogłębienia wiedzy w zakresie usług swoich dywizji, ale także rozwijali współpracę oraz wzajemne wsparcie sprzedaży pomiędzy poszczególnymi spółkami.

 

W ramach Akademii szkoli się obecnie w Polsce kadra handlowa z DSV Road, DSV Air & Sea oraz DSV Solutions. W ciągu półtora roku program został z powodzeniem zrealizowany w sumie w 14 krajach. Kolejnym etapem rozwoju systemu szkoleń w Polsce będzie wdrożenie z czwartym kwartale 2013 roku programu Customer Service Academy.

(źr. DSV Road)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.