Dodaj ogłoszenie o pracy


Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce pdf nr 01

Pierwsze wydanie tego roku zaczynamy od prognoz dla logistyki. Pytamy firmy o wpływ kryzysu na logistykę i z jakimi trudnościami muszą się zmierzyć w 2013 r. Rozpoczynamy cykl artykułów pt. przewodnik po opłatach drogowych w Europie. Użytkowników systemu viaTOLL,czekają kolejne rozszerzenia sieci dróg płatnych. Już 12 stycznia do systemu zostaną włączone kolejne  odcinki 139,12 km dróg, a Ministerstwo Transportu i GDDKiA pracują nad włączeniem Polski do wspólnego systemu opłat drogowych w UE. Warto więc przypomnieć sobie w jakich krajach, jakie opłaty obowiązują. Z cyklu "Okiem rekrutera" opisujemy nową metodę rekrutacji pracowników - grywalizację - na czym polega, kiedy jest stosowana i kto sięga po takie metody rekrutacji. Jak zawsze nie zabraknie też Kobiet w Logistyce - dzisiaj Lidia Dawid kierownik importu lotniczego w CEVA Freight (Poland). Podajemy tez najnowsze wyniki raportu dotyczące upadłości firm i miejsce Polski pod tym względem w Unii Europejskiej. Zapraszamy do lektury!

 

Pobierz: Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 01 (39)


Jeśli chcesz otrzymywać kolejne wydania Przeglądu Tygodniowego Pracujwlogistyce.pdf, zapisz się do Newlsettera - subskrypcja jest bezpłatna!

 

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.