Dodaj ogłoszenie o pracy


GLS Poland wprowadza serwis informacyjny o przesyłkach

Od grudnia 2012 r. GLS Poland w ramach usługi Info-Service z wyprzedzeniem powiadamia odbiorców paczek za pomocą maila oraz wiadomości SMS o statusie paczki. Nowa usługa jest bezpłatna i zwiększa skuteczność dostawy na etapie „ostatniej mili”.   

 

- Dzięki odpowiednio wcześnie wysłanej informacji odbiorca włączony jest w łańcuch dostawy od samego początku - wyjaśnia Tomasz Kroll, district manager GLS Poland. - Ułatwia to Odbiorcy zaplanowanie swojego czasu i umożliwia ewentualny wybór alternatywnej formy dostawy - dodaje Tomasz Kroll.

 

Wprowadzane rozwiązanie stanowi nowość na rynku przesyłek kurierskich w Polsce – tylko w GLS Odbiorca z wyprzedzeniem otrzyma informację o przewidywanym dniu dostawy wraz z określeniem trzygodzinnego przedziału czasowego, w którym przyjedzie kurier. Usługa Info-Service nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami dla nadawcy. Uruchamiana jest bezpłatnie, jeśli tylko oprócz danych paczki do GLS przekazany zostanie również adres mailowy oraz numer telefonu do odbiorcy. W przypadku wystąpienia ewentualnych problemów z doręczeniem przesyłki zostanie również wysłana wiadomości SMS.

 

Pierwszy mail wysyłany jest, kiedy nadawca przekaże dane paczki do GLS – zawiera informację o przewidywanym dniu dostawy. Z kolejnej wiadomości odbiorca dowie się, w jakim trzygodzinnym przedziale czasowym danego dnia zostanie dostarczona przesyłka, które usługi zostały do niej zamówione i czy na przykład należy przygotować kwotę pobrania. Jeśli mimo powiadomienia nikogo nie ma w domu, odpowiedni mail oraz SMS informuje o tym, co stało się z przesyłką – czy kurier zostawił ją na przykład u sąsiada lub
w najbliższym punkcie ParcelShop. W przypadku paczek wysyłanych poza granice kraju status przesyłki podawany będzie dodatkowo w języku niemieckim, angielskim lub francuskim.


- Ludzie stają się coraz bardziej mobilni, jednak wciąż chcą otrzymywać swoje paczki szybko i bezpiecznie - podsumowuje Tomasz Kroll. - Wprowadzając usługę Info-Service znaleźliśmy rozwiązanie, pozwalające zwiększyć odsetek paczek doręczonych bezpośrednio do odbiorcy.

 

(źr. GLS Poland)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.