Dodaj ogłoszenie o pracy


GRODNO SA w gronie najlepszych spółek NewConnect Lead

Warszawska giełda zaklasyfikowała Grodno SA do indeksu NC Lead skupiającego najlepsze spółki notowane na rynku alternatywnym. Grodno SA jest jedną z największych sieci hurtowni elektrotechnicznych w Polsce. Spółka weszła do indeksu NC Lead, który tworzą największe i najbardziej płynne spółki z małego parkietu. Obecnie indeks liczy 13 spółek, przy grubo ponad 400 firmach notowanych na NewConnect.

 

Zarząd giełdy, tworząc NC Lead, chciały wyróżnić spółki o wysokiej kapitalizacji i płynności, ale jednocześnie stabilne, bezpieczne i wzorowo komunikujące się z inwestorami.
- Wejście do NC Lead to dla nas duże wyróżnienie, szczególnie że na NewConnect jesteśmy dopiero od półtora roku. Dopinguje nas to do jeszcze bardziej wytężonej pracy. To również dowód na to, że nasze ambicje, żeby przenieść się wkrótce na parkiet podstawowy, są jak najbardziej realne i zasadne – mówi Andrzej Jurczak, prezes Grodna.

 

GRODNO SA to jedna z najdynamiczniej rozwijających się spółek na rynku alternatywnym. W roku obrotowym 2011/12 firma osiągnęła ponad 180 mln zł obrotu, co oznacza, że w ciągu dwóch lat praktycznie podwoiła sprzedaż. Jest to również jeden z najdłużej działających na polskim rynku dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych. Początki firmy sięgają 1990 roku, kiedy to otwarto pierwszy rodzinny sklep elektryczny w Warszawie. Obecnie podstawowa działalność spółki skupia się na hurtowym handlu poprzez sieć 36 hurtowni zlokalizowanych na terenie całego kraju. Spółka od wielu lat jest liderem w województwie mazowieckim. Dzięki dokonanym akwizycjom punktów sprzedażowych spółka rozpoczęła proces konsolidacji rozdrobnionego rynku i stała się jedną z czołowych firm w branży elektrotechnicznej w Polsce.


Firma posiada szeroką i zdywersyfikowaną grupę odbiorców z sektorów energetyki, budownictwa, infrastruktury i przemysłu. Oprócz bogatej oferty towarów – ponad 130 tys. produktów – spółka świadczy dodatkowe usługi, w tym między innymi doradztwo techniczne, audyty systemów oświetlenia oraz instalacji elektrycznych, konserwację czy obsługę gwarancyjną.

 

(źr. GRODNO SA)

 

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.