Dodaj ogłoszenie o pracy


Grodno S.A. otwiera nowe centrum dystrybucji

W Małopolu powstało nowe centrum dystrybucji spółki Grodno, dystrybutora artykułów elektrotechnicznych. Obiekt magazynowy liczy 3 tys. mkw. powierzchni i ma przynieść oszczędności dotychczasowych kosztów logistycznych na poziomie 15 – 20 proc. 

 

Celem inwestycji jest stworzenie nowych możliwości do rozwoju sieci sprzedaży. Firma poprzez usprawnianie zakupów chce zwiększać swoją efektywność. Nowe centrum dystrybucji ma służyć znacznemu ulepszeniu sprawności logistycznej oraz rotacji magazynu, a także poprawić cykl operacyjny. Działania te mają przyczynić się do wzrostu sprzedaży kabli.

 

- Dzięki tej inwestycji spodziewamy się znacznych oszczędności kosztów logistycznych, na poziomie około 15 – 20 proc. kosztów ponoszonych dotychczas. Nowe centrum, będące głównym elementem prowadzonej przez nas optymalizacji procesów biznesowych, pozwala na scentralizowanie funkcji logistycznych. Dotychczas realizowaliśmy je za pomocą trzech magazynów. Zakładając utrzymanie dynamiki wzrostu sprzedaży oraz konsekwencji poszerzania asortymentu produktowego oceniamy, że oddany do użytku obiekt w pełni zabezpieczy nasze potrzeby na najbliższe lata. Jednocześnie posiadana działka pozwala nam na dalszy rozwój i wielokrotne powiększenie posiadanej powierzchni magazynowej w razie rosnących potrzeb spółki” – zapewnia Andrzej Jurczak, Prezes Zarządu GRODNO S.A.

 

Nowe centrum logistyczne zlokalizowane jest w miejscowości Małopole, 20 km od Warszawy, bezpośrednio przy trasie S8. Na działce o powierzchni 3,5 ha znajduje się magazyn wysokiego składu o powierzchni 30 tys. m3, 3 tys. mkw. plac kablowy oraz budynek administracyjno-biurowy o powierzchni 900 mkw. Centrum Dystrybucji Małopole zatrudnia obecnie 35 osób.

Spółka realizuje również inwestycję związaną z wdrożeniem zaawansowanego systemu WMS do zarządzania magazynem. Głównym celem tej inwestycji jest częściowa automatyzacja procesów logistycznych. System WMS pozwala na administrowanie trasami i wysyłką towarów. Dzięki bezpośredniej wysyłce z magazynu centralnego (cross-docking), przyczynia się do skrócenia łańcucha dostaw. System zarządzania magazynem pozwala także na zwiększenie wydajności pracy. Poprzez analizę pracy magazynierów eliminuje tzw. „pracę anonimową”. Wszystkie te czynniki wpływają pozytywnie na zmianę jakości obsługi klientów. Planowana data uruchomienia systemu to początek 2012 roku.
(źr. GRODNO S.A)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.