Dodaj ogłoszenie o pracy


Siódemka wspiera XIII Maraton Pisania Listów

8 i 9 grudnia odbędzie się kolejna edycja Maratonu Pisania Listów. Siódemka ponownie zaangażowała się w inicjatywę Amnesty International - XIII Maraton Pisania Listów. Jako partner logistyczny akcji będzie odpowiedzialna za dostarczenie materiałów niezbędnych do zorganizowania akcji w punktach AI na terenie całej Polski.
W ramach akcji, przez 24 godziny pisane będą ręcznie listy w obronie konkretnych osób lub grup osób, wobec których łamane są prawa człowieka. W tym roku będzie można napisać list w sprawie Alesia Bialackiego, działacza na rzecz praw człowieka z Białorusi, a także wyrazić swój sprzeciw wobec kary śmierci na Tajwanie czy zatrzymać przymusowe wysiedlenia w Rumunii. Ponadto uczestnicy i uczestniczki akcji mogą wesprzeć młodych aktywistów i aktywistki z ruchu Girifna z Sudanu.
- Zaplecze logistyczne, które już po raz czwarty zapewnia nam Siódemka, ma dla całej akcji niezwykle istotne znaczenie. Umożliwia sprawne i terminowe dowiezie paczek z materiałami do wszystkich punktów, w których będą pisane listy, a to z kolei przekłada się na powodzenie całego przedsięwzięcia – mówi Natalia Węgrzyn, koordynatorka Maratonu Pisania Listów Amnesty International.
Po zakończeniu Maratonu Pisania Listów Siódemka dostarczy paczki z korespondencją do ambasad, skąd następnie trafią do adresatów. Maraton Pisania Listów jest okazją, aby wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka. Co roku wspierany jest przez znane osoby, m.in. Katarzynę Figurę, Ewelinę Flintę czy Grzegorza Miecugowa. W zeszłorocznej edycji Maratonu w ponad 200 miejscach w całej Polsce napisano ponad 161 000 listów.
- Cieszymy się, że możemy dołożyć naszą małą cegiełkę do działalności Amnesty International w obronie praw człowieka.– mówi Marcin Kruszyński, PR Manager, Siódemka SA. Udział w tego typu akcji jest ważny także dla osób, które są w nią zaangażowane, lub które w ten czy w inny sposób, się z nią spotykają. Maraton, podobnie jak cała działalność AI, skłania bowiem do refleksji, na którą często nie ma czasu w codziennym, zabieganym życiu.
Amnesty International to międzynarodowa organizacja pozarządowa. Jej celem jest zapobieganie naruszeniom praw człowieka. Działania AI przyjmują formę pokojowych akcji obywatelskich, np. Maratonu Pisania Listów, publikowania informacji o naruszeniach praw człowieka, edukacji praw człowieka. W 1977 roku organizacja otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla za "wkład w umacnianie podstaw wolności, sprawiedliwości, a tym samym pokoju na całym świecie". Działalność Amnesty International wspierało wiele znakomitości ze świata kultury, w tym m.in. Peter Gabriel, Phil Collins, U2, Sting, Bryan Adams, Bruce Springsteen, Mark Knopfler i Eric Clapton.
(źr. Siódemka S.A.)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.