Dodaj ogłoszenie o pracy


CEVA Logistics uruchomiła nowoczesne centrum magazynowe dla GlaxoSmithKline

CEVA Logistics,  jeden z liderów w zarządzaniu łańcuchami dostaw, otworzył nowoczesne centrum magazynowe dla klienta – GlaxoSmithKline, wiodącej na świecie firmy z branży farmaceutycznej.

 

W ramach kontraktu CEVA zarządza magazynem o powierzchni 8,270 m kw, który jest zlokalizowany w Gądkach koło Poznania. Obiekt został podzielony na dwie funkcjonalne części: skład konsygnacyjny oraz hurtownię, a one kolejno na część ciepłą i chłodniową, magazyn cytostatyków ciepłych i zimnych.

 

Pierwsza dostawa do składu konsygnacyjnego została przyjęta w czerwcu br. Ze składu konsygnacyjnego lekarstwa wysyłane są do Szwecji, Finlandii, Norwegii i Danii. Na przełomie września i października rozpoczęła działalność hurtownia polska, a w przyszłości uruchomione będą wysyłki do krajów nadbałtyckich, Czech i Słowacji. 
 

- Cieszę się, że CEVA została wybrana przez GlaxoSmithKline jako partner do zarządzania nowoczesnym magazynem na tak wymagającym rynku jak farmaceutyczny. To przedsięwzięcie rozszerza dotychczasową współpracę CEVA z GlaxoSmithKline  i wzmacnia pozycję naszej firmy w sektorze medycznym w Europie – powiedział Piotr Zborowski, CEVA’s Senior Vice President, Eastern Europe.

(źr. CEVA Logistics)

 

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.