Dodaj ogłoszenie o pracy


PKP Cargo wyróżnione tytułem "Najlepszy Partner w Biznesie 2012"

Za dynamiczny rozwój działalności na rynkach zagranicznych, a także stałe poszerzanie i doskonalenie wachlarza usług oferowanych klientom PKP Cargo otrzymało nagrodę „Najlepszy Partner w Biznesie 2012”. Nagrody już od 10. lat przyznaje ekonomiczny miesięcznik Home & Market, a uroczyste wręczenie nagród odbyło się 23 października 2012 r. w hotelu Hyatt w Warszawie.

 

- PKP Cargo przeszło bardzo długą drogę głębokiej restrukturyzacji i z każdym rokiem stajemy się lepszym partnerem dla naszych klientów. Cieszy mnie, że nasi kontrahenci zauważyli pozytywne zmiany w Spółce i je doceniają - to jest dla nas najważniejsze – powiedział Wojciech Balczun, Prezes PKP CARGO.

 

Firma jest obecnie drugim co do wielkości przewoźnikiem towarowym w Unii Europejskiej i liderem na rynku krajowym. Spółka w ostatnich latach systematycznie poszerza zakres swojej działalności zza granicą. PKP Ccargo posiada obecnie certyfikaty bezpieczeństwa uprawniające do samodzielnej realizacji przewozów w Niemczech, Czechach, na Słowacji, w Austrii, a także w Belgii. Od czasu uzyskania tych uprawnień firma systematycznie zwiększa masę przewożonych ładunków. Tylko w I półroczu 2012 roku przewozy ładunków tego przewoźnika kolejowego poza Polską wyniosły 1,13 mln ton. Spółka ubiega się także o certyfikaty w kolejnych krajach, m.in. na Węgrzech i w Holandii. Celem Spółki jest zwiększenie skali przewozów poza Polską do 2016 roku do 8 mln ton. Przychody z tego tytułu mają wynieść ok. 200 mln zł.

 

Podczas Gali „Najlepszy Partner w Biznesie” nagrodzono oprócz PKP Cargo także: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Piłki Siatkowej, Exatel S.A., Urząd Miasta Łodzi, KGHM Polska Miedź.

„Home&Market” od 10 lat nominuje firmy wyróżniające się na rynku i spełniające oczekiwania klientów. Zwyciężają te, które mają bogatą ofertę, innowacyjne rozwiązania, odznaczają się dużym profesjonalizmem i rzetelnością. Słowem – są uznawane przez środowisko biznesowe za godne zaufania i warte polecenia.

 

(źr. PKP Cargo)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.