Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis ma coraz mniej wolnej powierzchni magazynowej w regionie Warszawy

Prologis, globalny właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, poinformował, że w trzecim kwartale podpisał trzy nowe umowy najmu na łączną powierzchnię 31 tys. metrów kwadratowych na terenie dwóch parków dystrybucyjnych w regionie Warszawy.

 

Nowe umowy najmu obejmują:

18 400 metrów kwadratowych w budynku pierwszym na terenie Prologis Park Błonie II wynajęte firmie Tradis, należącej do Grupy Eurocash, ogólnopolskiej spółki prowadzącej dystrybucję artykułów spożywczych i chemiczno-kosmetycznych. Obecnie Tradis wynajmuje 65 000 metrów kwadratowych w parkach Prologis w Polsce;


11 100 metrów kwadratowych w budynku drugim na terenie Prologis Park Nadarzyn wynajęte firmie Schenker Sp. z o.o., oferującej pełen wachlarz usług logistycznych na terenie Europy.  W zawarciu umowy pośredniczyła agencja Glob Nieruchomości;


dodatkowe 1 300 metrów kwadratowych w Prologis Park Błonie wynajęto firmie z branży usługowej. Obecnie klient ten zajmuje w całym parku powierzchnie 25 200 metrów kwadratowych;


- Biorąc pod uwagę sytuację jaka od ponad trzech lat panuje na rynku deweloperów powierzchni magazynowej w regionie Warszawy, jesteśmy bardzo zadowoleni z nowo podpisanych umów – powiedział Bartosz Mierzwiak, vice president i market officer Prologis w Polsce – Mimo nadwyżki podaży nad popytem w podwarszawskich lokalizacjach, nasza ciągła koncentracja na potrzebach klienta, zaowocowała obniżeniem współczynnika wolnej powierzchni w naszym warszawskim portfolio z 24,3 proc. w drugim kwartale 2012 do 15,7 proc. w kwartale trzecim.

 

Portfolio Prologis w regionie Warszawy składa się z siedmiu parków dystrybucyjnych o łącznej powierzchni magazynowej ponad 700 000 metrów kwadratowych zlokalizowanych w Warszawie, Jankach, Nadarzynie, Błoniu, Teresinie i Sochaczewie. Prologis jest wiodącym dostawcą powierzchni magazynowej w Polsce oferującym ponad 1,9 miliona metrów kwadratowych w 22 parkach logistycznych na terenie całego kraju (dane na 30 czerwca 2012 r.).

 

(źr. Prologis)

 

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.