Dodaj ogłoszenie o pracy


Hines Global REIT kupuje Prologis Park Sosnowiec za 19,9 miliona Euro

 

Prologis, globalny właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych sprzedał Prologis Park Sosnowiec w Sosnowcu firmie Hines Global REIT. Łączna cena sprzedaży wyniosła około 19,9 miliona Euro.

 

Przedmiotem transakcji są dwa nowoczesne, wynajęte w całości budynki o całkowitej powierzchni magazynowo-biurowej 47 000 metrów kwadratowych. Park, położony na Górnym Śląsku, sąsiadującym z Czechami i Słowacją, oferuje doskonałe połączenia transportowe z Krakowem i Wrocławiem wzdłuż drogi E40 oraz z Warszawą, drogą E75. Oddalone o zaledwie 30 kilometrów na północ od parku lotnisko w Katowicach, zapewnia znakomite połączenia z większością europejskich miast. Obiekt w Sosnowcu to już piąta nieruchomość zakupiona przez Hines Global REIT od Prologis. Transakcja zawarta w kwietniu obejmowała dwa parki dystrybucyjne w Warszawie, jeden w Będzinie i jeden we Wrocławiu. Nazwa Prologis Park Sosnowiec zostanie zmieniona na „Distribution Park” i będzie wskazywała na jego położenie geograficzne zgodnie z realizowaną obecnie przez Hines Global REIT globalną strategią dotyczącą kreowania marki. W imieniu firmy Hines Global REIT, Hines Poland będzie pełnić funkcję zarządcy aktywów i zarządcy nieruchomości.

 

Mieczysław Godzisz, dyrektor zarządzający firmy Hines w Polsce powiedział - Nabycie przez Hines nieruchomości w Sosnowcu znacznie wzbogaca nasze portfolio w Polsce. To także dowód na to, że region Europy Środkowo–Wschodniej nieustannie potwierdza swoją stabilność w zakresie inwestycji na rynku nieruchomości, zapewniając lepszą stopę zwrotu niż rynki zachodnie. Ponieważ Hines wciąż skupia się na działaniach inwestycyjnych, poważnie rozglądamy się za kolejnymi możliwościami w tym zakresie.

 

(źr. Prologis)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.