Dodaj ogłoszenie o pracy


Kontener do transportu i na mieszkanie - Balticon na IV Targach Event w Warszawie

Balticon SA operator ruchu kontenerowego prezentuje szeroką gamę pomieszczeń i lokali użytkowych powstałych na bazie kontenerów podczas czwartej edycji Targów Technologii i Usług dla Koncertów, Eventów i Kongresów w Warszawie (targi odbywają się się w dniach 3-4 października w Centrum MT Polska przy ulicy Marsa 56). Na swoim stoisku Balticon przybliży również gościom zalety zastosowania najnowszych kontenerów chłodniczych przy organizacji imprez masowych i w użytkowaniu sezonowym.

 

Odpowiednio przygotowane i wyposażone kontenery transportowe oferują duże możliwości aranżacji dowolnej przestrzeni wystawienniczej czy koncertowej. Podczas dzisiaj otwartych targów w Warszawie – na stoisku E57 – Balticon zaprezentuje dotychczasowe realizacje zabudowy kontenerów z przeznaczeniem do wykorzystania przy organizacji różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych i masowych. Odwiedzający targi będą mogli również zapoznać z ofertą kontenerów chłodniczych, wykorzystywanych między innymi jako sezonowe platformy na zapleczach restauracji, koncertów czy imprez. Flagowym produktem spółki na tegorocznych Targach będzie nowoczesna, wysokiej jakości chłodnia 20’RF. Na chwilę obecną Balticon jest jedyną w Polsce firmą posiadającą w swoim portfolio tak specjalistyczny model kontenera chłodniczego.

 

- Targi Event w Warszawie to doskonała okazja do zaprezentowania bogatego doświadczenia Balticon SA w dostarczaniu wielozadaniowych lokali użytkowych na bazie kontenerów transportowych. Nasze platformy z powodzeniem wykorzystują różne firmy, w tym globalni gracze na rynku eventów, tacy jak Heineken. Od kilku lat zaopatrujemy w nasze chłodnie organizatorów gdyńskiego Open’er Festiwal. Z kontenerów powstawać mogą nie tylko mobilne i uniwersalne zaplecza techniczne i sanitarne. Dzięki niezwykłej prostocie konstrukcji buduje się z nich całe segmenty domów czy tymczasowe przestrzenie wystawiennicze. Podczas warszawskich Targów zaprezentujemy odwiedzającym dotychczasowe aranżacje Balticon SA powstałe na bazie kontenerów oraz przykłady zastosowania kontenera chłodniczego do obsługi eventów. Serdecznie zapraszamy!  – mówi Tomasz Szmid, prezes zarządu Balticon SA.

 

Wykorzystanie kontenerów transportowych do celów magazynowych lub jako zaplecza biurowe czy socjalne, a nawet kawiarnie czy kluby, znajduje współcześnie coraz szersze zastosowanie. Jednym z segmentów działalności spółki Balticon jest dostarczanie do klientów mobilnych platform eventowych, dostosowywanych do konkretnych potrzeb odbiorcy i skali wydarzenia. W kontenerze istnieje możliwość zainstalowania ogrzewania, a także sanitariatów. Pozwala to na pozyskanie taniej, łatwo dostępnej i mobilnej powierzchni, co usprawnia procesy logistyczne wielu firm i dużych przedsięwzięć.

 

Podczas Targów zostaną zaprezentowane również kontenery chłodnicze, które stanowią doskonałą alternatywę dla  magazynów chłodniczych. Sprawdzają się przez cały rok, gdyż nowoczesne agregaty pozwalają zmrozić lub odpowiednio schłodzić dany towar, w zależności od pory roku i potrzeb. Nowoczesne rozwiązania zastosowane w kontenerach chłodniczych sprawiają, że są one energooszczędne i przyjazne dla środowiska. Stosowane są coraz szerzej m.in. przez centra krwiodawstwa, jako dodatkowe chłodnie do przechowywania krwi. Popularność zdobywają także w gastronomii, np. kiedy niezbędne jest chłodzenie dużej ilości żywności lub podczas imprez masowych.

(źr. Balticon SA)

 

O Targach Technologii i Usług dla Koncertów, Eventów i Kongresów - to aktualnie jedyna impreza targowa w Polsce, która prezentuje kompletną i różnorodną ofertę oraz gotowe rozwiązania dla branży eventowej. Adresowana jest głównie do przedstawicieli agencji eventowych, reklamowych i PR oraz przedstawicieli samorządów odpowiedzialnych za organizację imprez i wydarzeń w gminach, miastach i dzielnicach. Targi odbywają się rokrocznie. W tegorocznej, IV edycji udział weźmie niemal 90 wystawców z całej Polski.

 

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.