Dodaj ogłoszenie o pracy


InPost wdraża nową usługę - tym razem terminale pocztowe!

Automatyczne terminale pocztowe jeszcze w 2012 roku pojawią się w ofercie InPost. Po Paczkomatach, które zdobyły rynek nie tylko polski, ale opanowują cały świat - firma szykuje kolejną nowinkę w branży pocztowej. Wprowadza na europejski rynek automatyczne terminale, mogące w przyszłości zastąpić tradycyjne placówki pocztowe.

 

Najnowszą propozycją Grupy Integer (do której należy marka InPost)  jest automatyczny terminal pocztowy, łączący funkcjonalność paczkomatu, listomatu i bankomatu. Projekt realizowany jest wspólnie z firmą NCR, globalnym producentem bankomatów. Urządzenie zostało zaprezentowane po raz pierwszy w dniach 18-20 września podczas targów PostExpo w Brukseli. Międzynarodowi operatorzy pocztowi wykazywali duże zainteresowanie najnowszą propozycją Integer.pl i będą testować pierwsze terminale tego typu jeszcze w 2012 roku.

Ideą automatycznego terminala pocztowego jest przede wszystkim poprawa efektywności operatorów pocztowych, a docelowo – również zastępowanie klasycznych placówek pocztowych. Automat umożliwia nie tylko odbiór listów oraz paczek, ale pozwala również na wpłatę i wypłatę gotówki oraz realizację prostych usług finansowych takich jak płacenie rachunków czy transfery pieniężne. Funkcjonalność urządzenia zapewni całodobowy system obsługi. Automatyczne terminale pocztowe będą działać – podobnie, jak Paczkomaty - 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez kolejek i w dogodnej dla klientów lokalizacji.

 

Automatyzacja łączy w ramach jednego urządzenia wielu procesów z pogranicza usług logistyczno-pocztowych i finansowych. Automat pocztowy to z jednej strony gwarancja realizacji usług pocztowo-kurierskich, bazujących na zaawansowanych technologicznie rozwiązaniach, a z drugiej - możliwość korzystania z produktu tak prostego w obsłudze, jak tradycyjny bankomat.
Aktualnie – ze względu na ogromną liczbę nierentownych placówek pocztowych na całym świecie – potencjał rynku, na którym mogą być wdrożone automaty pocztowe obejmuje około 670 tys. punktów. Ze względu na powszechny charakter świadczonych tam usług, nie mogą być one – zgodnie z przepisami prawa – zamykane.  Tym samym mają szansę zapoczątkować nieuniknione zmiany w regulacjach poszczególnych państw, ograniczające aktualnie możliwość wdrażania innowacji w obszarze tradycyjnych usług pocztowych.

 

- Paradoksalnie automat pocztowy to usługa, która nie tylko rewolucjonizuje – z perspektywy klientów indywidualnych – sektor pocztowy, ale przede wszystkim ma ogromne szanse przyczynić się do ograniczenia kosztów funkcjonowania Poczty Polskiej. Automatyczny terminal pocztowy z powodzeniem może zastąpić niewielką placówkę, zlokalizowaną np. na terenach wiejskich lub być doskonałym uzupełnieniem funkcjonujących placówek, źródłem wartości dodanej dostarczanej Klientom. InPost zobowiązuje się do ponoszenia kosztów wdrożenia i serwisowania sieci automatów pocztowych, natomiast Poczta Polska będzie odprowadzała nam jedynie określony procent z opłaty za realizację danej usługi. Jestem przekonany, że to genialne rozwiązanie, zwłaszcza w kontekście trudności finansowych operatora narodowego, związanych z utrzymywaniem małych, nierentownych placówek  – przekonuje Rafał Brzoska prezes InPost.

 

(źr. Grupa Integer.pl)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.