Dodaj ogłoszenie o pracy


Fiege rozszerza działalność w Chinach - otwiera 12 magazyn

Fiege - międzynarodowy operator logistyczny rozszerza swoją działalność w Chinach, otwierając kolejny, 12 magazyn w tym kraju. Uruchomienie tego magazynu umożliwia firmie skoncentrowanie się na kluczowych klientach rynku azjatyckiego, oferując im rzetelną i niezawodną obsługę logistyczną.

 

Nowy magazyn położony jest w strefie wolnego handlu, pomiędzy Międzynarodowym Lotniskiem Pudong oraz portem Yangshan, największym na świecie centrum przeładunku kontenerów, zapewniając tym samym doskonałe warunki do sprawnej obsługi logistycznej oraz dostęp do wszystkich kontynentów. Otwarcie w czerwcu 2012 roku centrum logistycznego w Liang połączone było z rozpoczęciem świadczenia usług dla dwóch europejskich klientów z branży modowej.

 

- Logistyka na rynku chińskim rozwija się w imponującym tempie. Otwarcie przez Fiege kolejnego magazynu podkreśla naszą obecność w Azji oraz pozwala na wzmocnienie pozycji firmy na rynku o bardzo dużym potencjale - powiedział w czasie ceremonii otwarcia Jens Fiege,  członek zarządu Grupy Fiege.

 

Branża odzieżowa charakteryzuje się złożonym systemem łańcucha dostaw z wyraźnym trendem wzrostu liczby kolekcji w roku. Klient oczekuje większej ilości różnorodnych towarów, co dla producenta i dostawcy oznacza zwiększenie obsługi towarów oraz wysyłek w ciągu roku. Generuje to dodatkowe wymagania wobec łańcucha dostaw – skrócenie czasu od projektowania do dostawy oraz czasu i precyzji dostaw. Towar nie może zalegać w magazynie, musi być dostępny w pożądanym kolorze, rozmiarze i ilości. Specjalnie stworzony system Fiege Control Tower, obejmuje zarządzanie całością operacji, począwszy od magazynowania, kontroli jakości, realizacji zamówień, wysyłki paczek, odprawy celnej, zwrotów towaru, katalogowania artykułów, a skończywszy na rozmaitych usługach dodanych, takich jak: etykietowanie oraz przygotowywanie zestawów promocyjnych. Już ponad 60 firm z branży modowej jest podłączonych do systemu FCT. Umożliwia im to sprawne nadzorowanie, sprzedaż, kompletację i wysyłkę produktów.

 

- Cieszymy się, że zaprojektowany przez nas system spotkał się z tak dużym zainteresowaniem naszych klientów. Został on stworzony w oparciu o wieloletnie doświadczenia, które Fiege posiada w branży modowej na rynkach Europy oraz Azji - mówił Hannes Streeck, CEO Fiege Chinach. Nowy magazyn w Lingang o powierzchni magazynowej ponad 20 tys. m2, obsłuży ponad 8 milionów produktów rocznie.


(źr. FIEGE)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.