Dodaj ogłoszenie o pracy


Czy trzeba zmienić zmiany? - weź udział w badaniu i oceń projekt zmian VAT!

To ostatnia chwila, aby zgłosić uwagi, które mogą wpłynąć na jesienny proces legislacyjny ustawy o podatku od towarów i usług. Projektowane na rok 2013 zmiany ustawy o VAT, które opublikowane zostały przez Ministerstwo Finansów mogą dotyczyć dużej części polskich przedsiębiorców i podatników VAT - wyjaśnia firma doradcza Deloitte. Zdaniem jej ekspertów zapowiada się rewolucja w systemie wystawiania faktur i ich korygowania oraz inne zasady przeliczania obcych walut, a także nowe zasady traktowania materiałów promocyjnych.


Projekt wzbudził wiele kontrowersyjnych opinii wśród przedsiębiorców i ekspertów podatkowych. Dziennik „Rzeczpospolita” oraz firma doradcza Deloitte włączyły się w tę dyskusję. Chcąc promować stworzenie lepszego prawa zorganizowały wspólną akcję "Jak zmienić VAT?".

 

Weź udział w ankiecie - oceń projekt zmian VAT

Zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu opracowanym przez doradców podatkowych z Deloitte, które ma wskazać, jak przedsiębiorcy oceniają projekt Ministerstwa Finansów. Mamy nadzieję, że wyniki badania będą wartościowym wkładem w dyskusję nt. kierunku zmian ustawy o VAT oraz wskazówką nt. oczekiwań polskich przedsiębiorców w kwestii regulacji podatkowych.

 

Weź udział w badaniu* - ankieta Deloitte

 

* Deloitte informuje, że: "dane dotyczące firmy, stanowiska, imienia i nazwiska podawane są dobrowolnie. Dane kontaktowe (e-mail) podawane są w celu przekazania raportu z wynikami zbiorczymi. Deloitte zobowiązuje się nie ujawniać osobom trzecim indywidualnych ankiet, a jedynie zaprezentuje publicznie w formie śniadania prasowego zagregowane wyniki wraz z komentarzem eksperckim."

 

(źr. Deloitte)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.