Dodaj ogłoszenie o pracy


Pierwszy w Polsce obiekt SBU w SEGRO Business Park Łódź wynajęty już w całości!

Magazyn typu SBU (Small Business Unit) SEGRO w Łodzi jest już w 100 proc. wynajęta. Pierwszy w Polsce obiekt SBU, mieszczący się na terenie SEGRO Business Park Łódź, został w całości wynajęty przez firmę ABB Sp. z o.o. specjalizującą się w dostarczaniu rozwiązań z zakresu energetyki i automatyki dla branż użyteczności publicznej i przemysłu.

 

Pod koniec września 2011 roku ABB Sp. z o.o.o, stanowiąca część międzynarodowego koncernu działającego w branży elektroenergetyki i automatyki, wynajęła ponad 1,8 tys. m2 powierzchni biznesowej w nowym obiekcie. W lipcu 2012 firma podpisała umowę na wynajem pozostałej powierzchni magazynowej dostępnej w ramach budynku, czyli dodatkowych 1,4 tys. m2.

Firma ABB należy do największych dostawców rozwiązań z zakresu energetyki i automatyki dla branż użyteczności publicznej i przemysłu. Rozwiązania te pozwalają zwiększyć wydajność, a przy tym ograniczyć szkodliwy wpływ na środowisko. Spółki wchodzące w skład Grupy ABB, są obecne w niemal 100 krajach i łącznie zatrudniają około 130 tys. osób.

 

- SBU w Łodzi jest optymalnie zlokalizowany w granicach administracyjnych miasta, przy głównych węzłach komunikacyjnych w kraju. Inwestycja charakteryzuje się wysokim standardem wykończeń powierzchni poprzez zastosowanie licznych, funkcjonalnych rozwiązań technicznych umożliwiających łatwe zaadaptowanie przestrzeni zgodnie z potrzebami klienta. Te atuty łódzkiego SBU przekonały naszego dotychczasowego najemcę – firmę ABB, do przedłużenia umowy, a zarazem rozszerzenia współpracy -  mówi Waldemar Witczak dyrektor regionalny SEGRO.

 

Łódzki projekt SBU został zrealizowany przez SEGRO w ramach parku logistycznego Business Park Łódź I na działce o powierzchni 6,6 hektarów. Inwestycja dostarczyła na rynek 34 tys. m2 nowoczesnej powierzchni biznesowej. SEGRO Business Park Łódź jest jednym z najlepiej zlokalizowanych parków dystrybucyjnych w Polsce. Park położony jest zaledwie 6 kilometrów od centrum miasta, przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych Łodzi – ulicy Rokicińskiej, 15 kilometrów od połączenia z autostradą A2 oraz w odległości jedynie 2 kilometrów od przyszłego węzła komunikacyjnego z autostradą A1 łączącą Gdańsk, Łódź i Katowice.

(źr. SEGRO)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.