Dodaj ogłoszenie o pracy


PKP Cargo na austriackiej sieci kolejowej

W połowie sierpnia br. spółka PKP Cargo zrealizowała pierwsze samodzielne przewozy węgla na austriackiej sieci kolejowej. Przejazd odbył się w ramach wykonywanego we współpracy z PKP Cargo International kontraktu na obsługę przewozów węgla koksującego w relacji Pawłowice Górnicze – Zenica/ Bośnia i Hercegowina.


Polski przewoźnik zrealizował ten przejazd na terytorium trzech krajów, tj. Polski, Czech i Austrii. Na teren Austrii pociąg prowadzony dwiema lokomotywami PKP Cargo Siemens E189 (EU45) wjechał od czeskiej stacji granicznej Breclav, by po pokonaniu liczącej 167 km trasy dotrzeć do Hegyeshalom, pierwszej stacji za granicą austriacko-węgierską. Tam pociąg został przejęty przez kolejowego przewoźnika węgierskiego Rail Cargo Hungaria.


Zrealizowanie samodzielnego przewozu na terenie Austrii zostało poprzedzone intensywnymi przygotowaniami, związanymi przede wszystkim z uzyskaniem w marcu br. Certyfikatu bezpieczeństwa część „B”, umożliwiającego polskiemu przewoźnikowi samodzielne wykonywanie przewozów towarowych po torach zarządzanych przez ÖBB Infrastruktur AG. Rozpoczęcie samodzielnych przewozów w Austrii stanowi kolejny krok w kierunku uelastycznienia oraz zwiększenia efektywności transgranicznych przewozów towarowych.
Obecnie Spółka PKP Cargo stara się pozyskać kolejne samodzielnie wykonywane przewozy na terenie sąsiednich krajów (w tym przewozy w tranzycie do innych państw).


(źr. PKP Cargo)

 

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.