Dodaj ogłoszenie o pracy


Jednym pociągiem PKP Cargo aż do Francji

Spółka PKP Cargo uruchomiła kolejne przewozy tranzytowe przez całe terytorium Niemiec. Teraz oprócz realizowanych od kilku miesięcy przewozów do Belgii, pociągi PKP dojeżdżają także do granicy Niemiec z Francją.


Samodzielne przewozy w relacji do Francji zostały zainicjowane w dniu 27 grudnia 2011 r. Tego dnia o godz. 10.17 ze stacji Frankfurt nad Odrą odjechał pociąg z samochodami osobowymi, obsługiwany przez lokomotywę wielosystemową EU43 (E186 Bombardier). Trasę liczącą 810 km do stacji Saarbrücken (stacja graniczna pomiędzy Niemcami i Francją) pociąg pokonał w ciągu 11 godzin, czyli w czasie krótszym o 4 godziny od założonego w rozkładzie jazdy. Wcześniej zostały uruchomione regularne przewozy tranzytowe przez Niemcy do Belgii (stacja graniczna Aachen), które spółka realizuje od września 2011 r. Natomiast pierwsze samodzielne przewozy Spółki w Niemczech uruchomione zostały w marcu 2010r. (na trasie Frankfurt nad Odrą – Wustermark koło Berlina).

Obecnie PKP Cargo pracuje nad pozyskaniem kolejnych, samodzielnie wykonywanych przewozów na terenie Niemiec (w tym przewozów do portów oraz w tranzycie do innych krajów).

(źr. PKP Cargo)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.