Dodaj ogłoszenie o pracy


GLS obsłuży przesyłki z Chin dzięki ZJS Express

Chińska firma ZJS Express została nowym partnerem Grupy GLS. ZJS Express, jeden z największych prywatnych dostawców usług kurierskich w Chińskiej Republice Ludowej będzie przekazywał do sieci GLS przesyłki wysyłane do krajów europejskich.

 

ZJS będzie wysyłało paczki na rynek europejski drogą lotniczą z Pekinu do Londynu lub Frankfurtu. W dwóch centrach przemysłowych – Szanghaju oraz Shenzhen – również uruchomione zostaną punkty załadunkowe. Przesyłki zaadresowane do Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej będą włączane do krajowej sieci GLS przez Londyn, zaś pozostałe przez Frankfurt. Za paczki odpowiadać będzie licencjonowane przez IATA biuro GLS na lotnisku we Frankfurcie, które będzie także dbało o dokonanie odprawy celnej oraz dystrybucję przesyłek w całej Europie.

- Obok USA i Regionu Asia-Pacific, Europa to najważniejszy partner handlowy Chin - mówi Rico Back, CEO Grupy GLS. Towary są wysyłane z Chin głównie drogą morską, ale wzrasta liczba dostaw przy pomocy przesyłek kurierskich, gdyż coraz ważniejsza staje się chęć doręczenia klientom dóbr w mniejszych ilościach. Zasada ta sprawdza się zwłaszcza w przypadku części zamiennych oraz niektórych produktów sprzedawanych online.

 

Sieć nowego partnera GLS, ZJS Express, obejmuje ponad 2 tysiące miast i miasteczek Chińskiej Republiki Ludowej. Główne centra dystrybucyjne w kraju zajmującym  4. miejsce na świecie pod względem powierzchni są połączone siecią drogową i transportem lotniczym. Firma zatrudnia około 20 tysięcy osób w 3 tysiącach lokalizacji. Chińskie przesyłki adresowane do Europy będą obsługiwane przy wykorzystaniu oprogramowania GLS UniQue i firmowych stacji skanujących Pozwoli to przesyłać z wyprzedzeniem wszystkie konieczne do obsługi paczek dane (np.: informacje niezbędne do odprawy celnej). Chińscy nadawcy będą mieli dostęp do usługi śledzenia drogi przesyłki w całej Europie.

Nowa współpraca rozpocznie się od wysyłki paczek do Europy, lecz wkrótce również GLS będzie przekazywał firmie ZJS przesyłki od swoich klientów przeznaczone do dystrybucji na terenie całej Republiki. Grupa GLS ma partnerów także w Rosji, Indiach, Hong Kongu oraz na Środkowym Wschodzie.

(źr. Grupa GLS)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.