Dodaj ogłoszenie o pracy


DHL Express oferuje pakiety XL i XXL dla klientów indywidualnych

DHL Express, rozwija ofertę pakietów usług skierowanych do klientów indywidualnych. Teraz dotychczasowa oferta 3 pakietów międzynarodowych została rozszerzona o kolejne opcje – XL i XXL. Do tej pory klienci firmy mogli korzystać z 3 pakietów międzynarodowych lotniczych dostępnych w jednej zryczałtowanej cenie – Ekonomiczny, Prosty i Szybki. Pakiety obejmowały dokumenty i przesyłki o wadze do 2 kg w maksymalnym rozmiarze 35x35x35 cm, bez względu na kraj doręczenia, w Europie i na świecie. Teraz pakiety Prosty i Szybki zostały poszerzone o przesyłki cięższe w wersji XL i XXL. Ważny jest rozmiar i waga przesyłek.

 

Pakiet Prosty XL, jest skierowany do klientów, którzy chcą wysłać przesyłkę o rozmiarze max. 40x40x40 cm i wadze do 10 kg, natomiast Prosty XXL - o rozmiarze max. 50x50x50 cm i wadze do 25 kg. Przesyłki z serii Prosty są doręczanie do odbiorców przed końcem dnia roboczego, zgodnie z czasem tranzytu do wybranego miejsca docelowego. Pakiety z serii Szybki są skierowane do klientów, dla których kluczowe znaczenie ma czas doręczenia – przed godziną 12:00 do głównych centrów biznesowych w Europie i na świecie. Szybki XL to przesyłki o rozmiarze max. 40x40x40 cm i wadze do 10 kg natomiast Szybki XXL - o rozmiarze max. 50x50x50 cm i wadze do 25 kg. Każdy z pakietów jest dostępny w jednej ryczałtowej cenie, zawierającej opłatę paliwową i VAT. Są one odbierane przez kuriera lub nadawane w Punktach Obsługi Klienta DHL Express.

 

Z oferty pakietowej mogą skorzystać także klienci indywidualni DHL Express, nadający przesyłki krajowe. W tym przypadku do wyboru jest 5 pakietów obejmujących przesyłki jednoelementowe o wadze do 31,5 kg, doręczane do dowolnego miejsca w Polsce następnego dnia roboczego – Ekonomiczny, Prosty, Pobraniowy, Szybki i Wieczorny.

(źr. DHL Express)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.