Dodaj ogłoszenie o pracy


Certyfikat TAPA dla TNT

Najwyższy poziom certyfikacji bezpieczeństwa organizacji Transported Asset Protection Association TAPA otrzymała azjatycka Sieć Drogowa TNT Express otrzymała). Jest to pierwszy w branż KEP certyfikat TSR Level 1. Akredytacją objęto sieć drogową TNT w Singapurze, Malezji i Tajlandii. Level 1 jest najwyższym poziomem certyfikatu TAPA w kategorii bezpieczeństwa transportu samochodowego (‘Trucking Security’).

 

TNT Express jako pierwsza firma operuje certyfikowaną przez TAPA siecią drogową w trybie ‘od drzwi do drzwi’ pomiędzy Chinami i państwami wschodniej Azji. Firma posiada już - certyfikowaną przez TAPA - zintegrowaną sieć centrów drogowych i lotniczych w Bangkoku, Hong Kongu i Singapurze.
 
Na standardy bezpieczeństwa TNT Express składają się zaawansowane systemy monitoringu, a także procesy i sprzęt o zwiększonym poziomie zabezpieczeń. Bezpieczne i terminowe dostarczenie towarów są kluczowe dla takich klientów, jak branża zaawansowanych technologii czy motoryzacyjna – zarządzających towarami o znacznej wartości.

 

Transported Asset Protection Association (TAPA) to międzynarodowa organizacja zajmująca się szeroko pojętym bezpieczeństwem dostaw. Utworzona w USA w 1997 roku (w Europie od 1999), TAPA zrzesza ponad 600 podmiotów z całego świata, m.in globalnych producentów, firmy logistyczne, przewoźników lotniczych. Celem organizacji jest ograniczenie strat w produkcji, transporcie i dystrybucji.

(źr. TNT Express)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.