Dodaj ogłoszenie o pracy


Certyfikat TAPA dla TNT

Najwyższy poziom certyfikacji bezpieczeństwa organizacji Transported Asset Protection Association TAPA otrzymała azjatycka Sieć Drogowa TNT Express otrzymała). Jest to pierwszy w branż KEP certyfikat TSR Level 1. Akredytacją objęto sieć drogową TNT w Singapurze, Malezji i Tajlandii. Level 1 jest najwyższym poziomem certyfikatu TAPA w kategorii bezpieczeństwa transportu samochodowego (‘Trucking Security’).

 

TNT Express jako pierwsza firma operuje certyfikowaną przez TAPA siecią drogową w trybie ‘od drzwi do drzwi’ pomiędzy Chinami i państwami wschodniej Azji. Firma posiada już - certyfikowaną przez TAPA - zintegrowaną sieć centrów drogowych i lotniczych w Bangkoku, Hong Kongu i Singapurze.
 
Na standardy bezpieczeństwa TNT Express składają się zaawansowane systemy monitoringu, a także procesy i sprzęt o zwiększonym poziomie zabezpieczeń. Bezpieczne i terminowe dostarczenie towarów są kluczowe dla takich klientów, jak branża zaawansowanych technologii czy motoryzacyjna – zarządzających towarami o znacznej wartości.

 

Transported Asset Protection Association (TAPA) to międzynarodowa organizacja zajmująca się szeroko pojętym bezpieczeństwem dostaw. Utworzona w USA w 1997 roku (w Europie od 1999), TAPA zrzesza ponad 600 podmiotów z całego świata, m.in globalnych producentów, firmy logistyczne, przewoźników lotniczych. Celem organizacji jest ograniczenie strat w produkcji, transporcie i dystrybucji.

(źr. TNT Express)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.