Dodaj ogłoszenie o pracy


TNT Poland z certyfikatem „Investors in People”

Firmie kurierska TNT Express Poland już po raz czwarty przyznano brytyjski standard ‘Investors in People’. Standard ten popularyzuje najlepsze praktyki w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi - szczególnie dotyczące szkolenia i rozwoju - mające na celu wspieranie realizacji celów biznesowych firm.

 

Od ponad 20 lat ‘Investors in People’ jest rozpoznawalnym wyróżnieniem, przyznawanym w ponad 50 krajach. Podkreśla wagę szkoleń i planowania rozwoju pracowników. W 2001 roku TNT była pierwszą firmą w Polsce, która uzyskała certyfikat IiP.

Tegoroczny audyt w TNT Poland potwierdził ciągłe doskonalenie firmy we wszystkich kryteriach podlegających weryfikacji. 9 na 13 ocenianych obszarów uzyskało najwyższą możliwą notę, wskazującą na wybitne osiągnięcia organizacji. Wśród najlepiej ocenionych znalazły się: zarządzanie wynikami pracy, zachęcanie do zaangażowania, świadomość indywidualnego wpływu na wyniki firmy, rozwój organizacyjny, komunikacja planów działania i wyników, komunikacja celów i zadań zespołowych, efektywność zarządzania, docenianie zaangażowania pracowników, szkolenie wstępne. Audytor brytyjskiego standardu, na podstawie bezpośrednich rozmów z ponad 60 pracownikami polskiego oddziału firmy oraz po zapoznaniu się z dokumentacją, określił szereg dobrych praktyk.

 

- Zaliczono do nich m.in. procesy komunikacji wewnętrznej, w tym spotkania kaskadowe wraz z materiałami prezentacyjnymi, proces przeglądu wyników, inicjatywy w zakresie szkolenia i rozwoju, programy socjalne, w tym prozdrowotne, możliwości rozwoju wyrażające się w wielu przykładach długoletniej pracy w TNT, awansach pionowych i poziomych. Podkreślano, że wielu menedżerów zajmujących kluczowe stanowiska, wzrastało wraz z firmą. Odnotowano również wiele przykładów kurierów, którzy awansowali na stanowiska kierownicze - mówi Izabela Jochym, dyrektor ds. personalnych TNT Express, członek zarządu.

TNT Express była już wielokrotnie wyróżniana za osiągnięcia w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, m.in. w programach: „Inwestor w kapitał ludzki” Instytutu Zarządzania, „Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi” Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych, „Troskliwy Pracodawca” dziennika Rzeczpospolita oraz firmy doradczej IMC Kariera.

(źr. TNT Express Poland)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.