Dodaj ogłoszenie o pracy


North Asia Hub firmy DHL Express za 175 mln USD

Firma DHL otworzyła największe lotnicze centrum przeładunkowe w Azji  na międzynarodowym lotnisku Szanghaj - Pudong. Nowy hub DHL Express North Asia Hub - warty jest 175 mln USD. Oprócz tego do 2014 roku firma planuje zainwestować 132 mln USD w osiem samolotów do obsługi tras między Szanghajem a północną Azją, Europą i USA.

 

Zlokalizowany na działce o powierzchni 88 tys. mkw (w przybliżeniu równej wielkości 13 boisk piłkarskich), północnoazjatycki hub może obsłużyć do 20 tyś przesyłek dokumentowych i 20 tyś. paczek na godzinę. Obiekt wyposażono w nowoczesne rozwiązania proekologiczne, m.in. energooszczędne oświetlenie T5 i zasilany energią słoneczną system na ciepłą wodę. System sortujący został zaprojektowany tak, aby automatycznie wykrywać elementy, które w danym momencie nie są używane. Są one przełączane na tryb oszczędzania energii do momentu, gdy będą ponownie potrzebne. Sieć DHL w Azji i Pacyfiku, obejmująca 40 krajów i terytoriów, jest obsługiwana przez ponad 40 samolotów. Zlokalizowane tu 4 huby - Szanghaj, Hong Kong, Bangkok i Singapur – łączą się z ponad 70 gatewayami. Dziennie realizowanych jest 690 lotów.

 

Planowane inwestycje w Chinach i Azji Północnej
W ciągu dwóch lat, DHL planuje zainwestować 132 mln USD w zwiększenie zdolności przewozowych azjatyckiej floty powietrznej przez wprowadzenie ośmiu samolotów transportowych na trasy między Szanghajem i płn. Azją, Europą i USA. Planowane loty obsługiwać będą partnerskie i własne linie lotnicze: Polar Air, AeroLogic i DHL Air UK oraz firmy podwykonawcze.
Opierając się na bezpośrednich połączeniach między Szanghajem a Hong Kongiem, Osaką, Tokio i globalnymi hubami DHL w Lipsku i Cincinnati, planowane w ciągu najbliższych dwóch lat inwestycje zwiększą przepustowość na tych trasach, a także pozwolą na uruchomienie nowych połączeń między Szanghajem a East Midlands w Wielkiej Brytanii. W dłuższej perspektywie DHL planuje też zwiększenie zdolności przewozowych na trasach między hubem północnoazjatyckim a innymi miastami w Chinach i na Tajwanie. Uruchomione będą dodatkowe połączenia z Incheon, Taipei oraz chińskimi miastami Dalian i Qingdao a w 2013 roku z Pekinem i Xiamen.

 

 - 40 lat temu DHL Express jako pionier zaoferował usługi ekspresowe klientom w regionie Azji i Pacyfiku i był pierwszą międzynarodową firmą ekspresową, która 32 lata temu rozpoczęła działalność w Chinach. Szanghaj, jedno z najważniejszych centrów handlowych w Chinach i brama delty rzeki Jangcy, generuje prawie 39 proc. całkowitej wartości chińskiego importu i eksportu. DHL Express North Asia Hub będzie odgrywać tu kluczową rolę, wspierając, dzięki poprawie czasów tranzytu i niezawodności sieci, wzrost gospodarczy. Zapewnimy możliwość późniejszych odbiorów i wcześniejszych doręczeń dla klientów w całej Azji Północnej -  powiedział Ken Allen, prezes DHL Express.

Nowy obiekt wzmacnia azjatycką sieć hubów DHL, oferując klientom szybszy dostęp do międzynarodowych rynków.
Rozbudowa sieci DHL zapewnia przedsiębiorcom szybszy dostęp do rynków międzynarodowych. Uzupełniając Central Asia Hub w Hong Kongu, hub północnoazjatycki pozwala na skrócenie czasu obsługi przesyłek klientów na terenie Azji Północnej. To oznacza oszczędność czasu przelotu nawet do czterech godzin i w rezultacie późniejsze odbiory i wcześniejsze doręczenia. 

 

Informacje o inwestycji:
Zbudowany na działce 88 tys. mkw z powierzchnią użytkową 55 tys. mkw DHL Express North Asia Hub jest największym obiektem tego typu na międzynarodowym lotnisku Pudong w Szanghaju. Jego „sercem” jest 5.8 km długości system sortowniczy, który obsługuje 94 stanowiska. Znajduje się tu także Centrum Kontroli Jakości, które pracując 24/7, aktywnie monitoruje przesyłki. Hub jest obsługiwany przez partnerskie linie lotnicze (joint venture) Polar, AeroLogic i Air Hong Kong, dodatkowe usługi świadczone są przez azjatyckie linie lotnicze. W ostatnim roku DHL zainwestował 100 mln euro w trzy Boeingi 747-400, które zwiększą przepustowość, połączenia i niezawodność usług w regionie Azji i Pacyfiku. Obsługiwane przez Air Hong Kong (joint venture Cathay Pacific i DHL) trzy B747-400 BCFs z ładownością 100 ton każdy przez sześć dni w tygodniu obsługują trasy: Tokio -Hong Kong, Singapur - Hong Kong, Szanghaj - Hong Kong. W odpowiedzi na wzrost oczekiwań dotyczących obsługi serwisowej z płd. Chin i Hong Kongu do Ameryki Płn. firma wprowadziła dodatkowe połączenie międzykontynentalne Hong Kong - Cincinnati (USA). W marcu DHL uruchomił loty między Hong Kongiem, Los Angeles i Lipskiem.

(źr. DHL Express)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.