Dodaj ogłoszenie o pracy


DHL Express uhonorowany tytułem Lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi

Firma DHL Express (Poland) została uhonorowana Bursztynową Statuetkę w XIII edycji konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Wyróżnienie zostało przyznane, m.in. za działania w obszarze „inwestowania w rozwój pracowników”.

 

W 2011 pracownicy DHL Express uczestniczyli w 1769 kursach e-learningowych, 19 autorskich szkoleniach wewnętrznych (ich program został opracowany na podstawie potrzeb zgłoszonych w trakcie ocen pracowniczych) oraz 6 programach rozwojowych (m.in. Development Center dla kadry kierowniczej w Contact Center, Indywidualne Plany Rozwojowe dla Pracowników i Menedżerów - Talenty, coaching). Ponad 5 tys. pracowników i kurierów wzięło udział w pierwszym etapie specjalistycznego szkolenia „Certyfikowani Specjaliści DHL” (CIS), będącego częścią globalnego programu szkoleniowego. Zaprojektowany pod kątem potrzeb firmy program pomaga w podnoszeniu specjalistycznej wiedzy zgodnie z obowiązującymi wysokimi standardami obsługi klientów. Szkolenie prowadzone jest przez trenerów wewnętrznych – pracowników firmy.

 

Bursztynowa Statuetka za „inwestowanie w rozwój pracowników” to już kolejne wyróżnienie przyznane DHL Express w Konkursie „Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi”. W 2008 roku w Konkursie firma otrzymała Bursztynową Statuetkę za szkolenia i rozwój pracowników, w 2009 za kształtowanie kultury organizacyjnej, w 2010 za partycypację w zarządzaniu. W 2011 roku firma otrzymała Złotą Statuetkę i tytuł Lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi 2011.

 

Konkurs Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi organizowany jest przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych (IPISS). Od pierwszej edycji jest wspierany przez prezesa Narodowego Banku Polskiego. Jego celem jest propagowanie wiedzy i doświadczeń w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi poprzez wyróżnianie firm odnoszących sukcesy w tej dziedzinie. W tym roku Kapituła Konkursu, pod przewodnictwem prof. dr hab. Stanisławy Borkowskiej, wyróżniła i uhonorowała 14 firm i instytucji. Nagrody wręczono 19 czerwca podczas uroczystej gali w Warszawie.

(źr. DHL Express Poland)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.