Dodaj ogłoszenie o pracy


Lotnisko Modlin gotowe na przyjmowanie lotów

Droga startowa lotniska Warszawa/Modlin jest już gotowa na przyjmowanie samolotów. Lotnisko uzyskało pozytywną ocenę Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych, a Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie części lotniczej portu.

 

Droga startowa Lotniska Warszawa/Modlin ma  2,5 tys. m długości i 60 m szerokości. Pas startowy przeszedł gruntowną modernizację połączoną z przebudową dwóch progów. Skrajne odcinki drogi, każdy o długości 550 m zostały przebudowane. Remont przeszły także dwie drogi kołowania Bravo i Charlie, droga Alfa 1 oraz płaszczyzny postojowe. Na lotnisku zainstalowano system odwadniający, zasilanie energetyczne oraz oświetlenie nawigacyjne.

 

Regularne rejsy lotnicze zostaną uruchomione w drugiej połowie lipca. 16 lipca br. pojawią się pierwsze samoloty linii lotniczej Ryanair, a dwa dni później, 18 lipca rozpoczną się rejsy linii WizzAir. Lotnisko może przyjmować wszystkie samoloty z kodu C, czyli takie jak Airbus A320 lub Boeing 737, a także wszystkie mniejsze.

(źr. Warsaw Modlin Airport)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.