Dodaj ogłoszenie o pracy


Pociąg "Słoneczny" wyruszy do Gdyni już przed mistrzostwami

Po raz ósmy wyruszy w dniu 2 czerwca pociąg „Słoneczny” uruchamiany przez Spółkę Koleje Mazowiecki, jako wakacyjne połączenie nad morze. W latach 2005 – 2011 z podróży tym pociągiem skorzystało ponad 570 tysięcy podróżnych.


Pociąg „Słoneczny” wyruszy w pierwszy weekend czerwca. Natomiast od 7 do 28 czerwca rozpocznie regularne, codzienne kursy w relacji Warszawa Zachodnia (7:40)– Gdynia Główna (14:01) i z powrotem: Gdynia Główna (16:20) – Warszawa Zachodnia (22:09). Od 29 czerwca  do 2 września 2012 r. pociąg będzie kursował w relacji Warszawa Zachodnia – Gdańsk Główny – Warszawa Zachodnia.

Bilet normalny na podróż pociągiem „Słoneczny”  na trasie Warszawa – Gdynia Główna/Gdańsk Główny będzie kosztował 50 zł. Od tej ceny przysługują ulgi ustawowe i handlowe. W pociągu będzie można nieodpłatnie przewieźć psa i rower.

 

- „Słoneczny”, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie kursował zestawiony z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych. Łącznie w pociągu jest 750 miejsc siedzących. Wagony przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także posiadają przewijaki dla niemowląt. Słonecznym będzie można wygodnie pojechać na mecze w Gdańsku rozgrywane w ramach EURO 2012  – mówi Donata Nowakowska, rzecznik prasowy Spółki Koleje Mazowieckie.
 
Pociąg po raz pierwszy został uruchomiony w 2005 roku i od tego czasu cieszy się niesłabnącym powodzeniem podróżnych, szczególnie młodzieży i rodzin z dziećmi. W 2011 r. pociąg „Słoneczny” otrzymał Polskie Godło Promocyjne „Teraz Polska”. 

(źr. Koleje Mazowieckie KM Sp. z o.o)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.