Konto pracodawcy


„Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2012”

 

Polski oddział Instytutu Great Place To Work® Institut ogłosił już po raz czwarty Listę „Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce”. Wśród laureatów znalazł się DHL Express (Poland). Firma zajęła V miejsce. Lista Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce to najważniejszy obiektywny ranking przeprowadzany corocznie wśród polskich pracodawców. Honoruje polskie przedsiębiorstwa stosujące wyjątkowe praktyki i programy zarządzania zasobami ludzkimi zgodnie z Modelem Great Place to Work®. Podczas uroczystej Gali, która odbyła się 28 marca w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wyróżniono 17 firm w dwóch kategoriach oraz przyznano dwie nagrody specjalne. Lista honoruje polskie przedsiębiorstwa promujące wartości wiarygodności, szacunku, uczciwości, dumy i koleżeństwa w relacjach między kierownictwem i pracownikami.


Firma DHL Express (Poland) znalazł się na 5 miejscu wśród laureatów IV edycji Listy Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce w 2012 roku. W badaniu DHL Express uczestniczyło 700 pracowników losowo wybranych przez instytut. Nagrodę odebrała Anna Goleniowska, dyrektor ds. personalnych DHL Express (Poland), która zwróciła się do publiczności słowami - DHL jest wspaniałym miejscem pracy, bo pracują tu wspaniali ludzie. Zaufanie, którym nas obdarzają nasi pracownicy jest dla nas motorem napędowym do działania. Stale podejmujemy coraz to nowe aktywności w dziedzinie szeroko pojętego zarządzania zasobami ludzkimi dążąc do tego, aby zgodnie z najnowszymi trendami zarządzania, budować przyjazne środowisko pracy. Takie wyróżnienie jak to dzisiejsze tym bardziej jest dla nas motywujące i zobowiązujące do dalszej pracy. Wiemy, że jesteśmy dobrzy, ale chcemy być doskonali.

 

Metodologia badań oparta jest na anonimowych ankietach elektronicznych oraz papierowych. O pozycji firmy na Liście decyduje łączna ocena dwóch aspektów: wyniku ankiety pracowniczej (wskaźnik zaufania Trust Index©) oraz audytu kultury organizacji i stosowanych programów i praktyk HR (Culture Audit©). Badanie pracowników ma ponad dwudziestoletnią historię i jest największym globalnym badaniem jakości miejsc pracy na świecie, realizowanym obecnie w 45 krajach. Corocznie uczestniczy w nim około 5 500 przedsiębiorstw, zatrudniających ogółem ponad 10 milionów pracowników. Obecnie Instytut Great Place To Work® współpracuje z wieloma najbardziej innowacyjnymi i odnoszącymi sukcesy firmami na świecie, aby tworzyć, badać i wyróżniać wspaniałe miejsca pracy.

- Badanie opiera się na modelu Great Place to Work®, w którym zaufanie jest kluczowym pojęciem. Jeśli pracownicy ufają kierownictwu firmy, są dumni ze wspólnych osiągnięć, a jednocześnie współpracują w atmosferze koleżeństwa, to nie wahają się powiedzieć, że ich firmy to „Wspaniałe Miejsca Pracy”. Średnio 75proc. pracowników firm wyróżnionych w tym roku ma właśnie taką opinię o swoim pracodawcy, podczas gdy w sondażu ogólnopolskim przeprowadzonym przez nas w lutym tego roku, tylko 42proc. osób wyraziło podobną opinię. Mamy do czynienia z różnicą wynoszącą aż 33proc. W ubiegłym roku ta różnica była znacznie mniejsza i wynosiła 24proc. Co to oznacza? Z jednej strony mamy do czynienia z gorszą w tym roku opinią o firmach w sondażu ogólnopolskim, ale z drugiej strony jakość wyróżnianych przez nas miejsc pracy jest wyższa w porównaniu z poprzednią edycją badania. Oznacza to, że w Polsce działają firmy prowadzące świadomą i konsekwentną politykę tworzenia jak najlepszych warunków pracy dla zatrudnionych. Owocuje to znakomitą opinią pracowników o firmie, wysokim poziomem zaufania do pracodawcy oraz zaangażowaniem. Każda firma prowadząca taką politykę wie, że to się opłaca – mówi Maria Zakrzewski, Prezes Zarządu GPTW Institute Polska.


W tegorocznej edycji wyróżniono 17 firm zatrudniających ogółem ok. 12 tys. pracowników. Ogółem przebadano 33 firmy, które łącznie zatrudniają ponad 59 tys. osób.

(źr. Great Place to Work® / DHL Express (Poland)

 

Laureatów nagrodzono w dwóch kategoriach: Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2012: Organizacje zatrudniające do 500 pracowników

Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2012: Organizacje zatrudniające pow. 500 pracowników

Nazwa

Branża

Nazwa

Branża

1.

Novo Nordisk Pharma Sp. z o.o.

Biotechnologiczna i farmaceutyczna

1.

Sabre Polska Sp. z o.o.

IT/Software

2.

Microsoft Sp. z o.o.

IT/Software

2.

Grupa IKEA w Polsce

Sieć Sprzedaży Detalicznej

3.

Bristol-Myers Squibb w Polsce

Biotechnologiczna i farmaceutyczna

3.

Atos

IT/Consulting

4.

SAS Institute Sp. z o.o.

IT

4.

Elica Group Polska sp. z o.o.

Produkcyjna: AGD

5.

SC Johnson Sp. z o.o.

FMCG/Chemiczna

5.

DHL Express (Poland)

Transportowa

6.

Hitachi Data Systems (Polska)

Usługi finansowe /Księgowość

6.

Phoenix Contact WIELKOPOLSKA Sp. z o.o.

Produkcyjna: elektronika

7.

Hilti (Poland) Sp. z o.o.

Budowlana

8.

LG Chem Poland Sp. z o.o.

Produkcyjna: elektroniczno - chemiczna

9.

SKOK Ubezpieczenia

Usługi finansowe /Ubezpieczenia

10.

Medtronic Poland

Sprzęt medyczny

11.

OCHNIK Sp. z o.o.

Sieć sprzedaży detalicznej

 

Zobacz także:
kobiety w logistyce
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Czy można kontrolować kierowcę w czasie odpoczynku?
Doba kierowcy - co to jest i jak ją definiować?
Dokumenty kierowcy a odpowiedzialność
Zawieszona akcyza – jak z niej skorzystać?
Jak uniknąć kary za SENT?
Regularne tygodniowe odpoczynki poza kabiną auta to kłopot dla kierowców
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Perspektywy rozwoju transportu drogowego a nowoczesne technologie
Polska Strefa Inwestycji – wady i zalety - pierwsze podsumowania
Co dla europejskiego e-commerce oznaczałby Brexit bez umowy?
Polacy, decydujący się na powrót do kraju z emigracji, mogą liczyć na dobrą pracę
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Volvo Polska z nagrodą ONZ
Grupa Raben przejmuje kolejną niemiecką firmę
Action otwiera pierwsze centrum dystrybucyjne w Polsce
CEVA Logistics stawia na rozwój w Azji Południowo – Wschodniej
Hillebrand opracował nowe flexitanki dające 25 proc. oszczędności
DB Schenker wdraża cyfrową platformę bookingową
Poczta Polska otworzyła kolejną sortownię - w Białymstoku
IVECO powołało nowego prezesa marki
PEKAES uruchomił terminal w Opolu
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC