Projekt LOGICAL przechodzi w kolejną fazę. Po pomyślnym zakończeniu testów, rozpoczęto uruchomienie i integrację innych usług oprogramowania logistycznego w ramach istniejącej platformy Logistics Cloud. Oprócz technicznego testowania funkcjonalności poziomu infrastruktury (funkcjonalność zwirtualizowanej infrastruktury serwerowej), odbył się również test integracji usług opro-gramowania. W nadchodzących miesiącach dostawcy oprogramowania logistycznego będa mogli łatwo wdrożyć swoje usługi w zakresie oprogramowania do Logistics Cloud i tym samym wyposażyć w oprogramowanie Logictics Cloud wiele przedsiębiorstw logistycznych.
Obecnie zarejestrowanych jest około 200 firm, które przechowują informacje o swoich usługach, lokalizacjach i zasobach. Dotyczy to zarówno firm logistycznych, jak również doświadczonych operatorów logistycznych i dostawców logistycznych. Najbardziej pożąda-na na rynku usług jest funkcjonalność przechowywania pliku w chmurze oraz rynek usług logistycznych. Od czerwca 2014 r. do końca 2014 r., odbywa się faza wprowadzenia na rynek LOGICAL Logistics Cloud, dlatego operacja handlowa może rozpocząć się w styczniu 2015 roku. Partnerami projektu są osoby kontaktowe w poszczególnych krajach i organizatorzy re-gionalnych działań marketingowych.
Konferencja końcowa projektu LOGICAL odbędzie się 18 września 2014 r., w Lipsku (Niemcy) podczas "9th Central Germany Logistics Forum." Partnerzy projektu pochodzący z sześciu uczestniczących regionów przedstawią sprawozdanie na temat wyników projektu. Znaczące możliwości i aplikacje, które mogą być stosowane w Logistics Cloud będą wyświet-lane jako część prezentacji. Następnie w pracowni komputerowej na Uniwersytecie w Lipsku odbędą się warsztaty na temat korzystania z Logistics Cloud, na których mile widziani są wszyscy zainteresowani połączeniem nauki z biznesem.
Więcej na temat projektu pisaliśmy w artykule: LOGICAL - innowacyjne technologie informacyjne w transporcie i logistyce
(red)