Dodaj ogłoszenie o pracy


Platforma Logistics Cloud gotowa do zastosowania w firmach

Projekt LOGICAL przechodzi w kolejną fazę. Po pomyślnym zakończeniu testów, rozpoczęto uruchomienie i integrację innych usług oprogramowania logistycznego w ramach istniejącej platformy Logistics Cloud. Oprócz technicznego testowania funkcjonalności poziomu infrastruktury (funkcjonalność zwirtualizowanej infrastruktury serwerowej), odbył się również test integracji usług opro-gramowania. W nadchodzących miesiącach dostawcy oprogramowania logistycznego będa mogli łatwo wdrożyć swoje usługi w zakresie oprogramowania do Logistics Cloud i tym samym wyposażyć w oprogramowanie Logictics Cloud wiele przedsiębiorstw logistycznych.

Obecnie zarejestrowanych jest około 200 firm, które  przechowują informacje o swoich usługach, lokalizacjach i zasobach. Dotyczy to zarówno firm logistycznych, jak również doświadczonych operatorów logistycznych i dostawców logistycznych.  Najbardziej pożąda-na na rynku usług jest funkcjonalność przechowywania pliku w chmurze oraz  rynek usług logistycznych. Od czerwca 2014 r. do końca 2014 r., odbywa się faza wprowadzenia na rynek LOGICAL Logistics Cloud, dlatego operacja handlowa może rozpocząć się w styczniu 2015 roku. Partnerami projektu są osoby kontaktowe w poszczególnych krajach i organizatorzy re-gionalnych działań marketingowych.

Konferencja końcowa projektu LOGICAL odbędzie się 18 września 2014 r., w Lipsku (Niemcy) podczas "9th Central Germany Logistics Forum." Partnerzy projektu pochodzący z sześciu uczestniczących regionów przedstawią sprawozdanie na temat wyników projektu. Znaczące możliwości i aplikacje, które mogą być stosowane w Logistics Cloud będą wyświet-lane jako część prezentacji. Następnie w pracowni komputerowej na Uniwersytecie w Lipsku odbędą się warsztaty na temat korzystania z Logistics Cloud, na których mile widziani są wszyscy zainteresowani połączeniem nauki z biznesem.

Więcej na temat projektu pisaliśmy w artykule: LOGICAL - innowacyjne technologie informacyjne w transporcie i logistyce

(red)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.