Dodaj ogłoszenie o pracy


Konflikt o korespondencję sądową cd… - ile Poczta Polska ma placówek i agencji? – pyta Związek Pocztowy

Jak informuje w swoim komunikacie Ogólnopolski Związek Pracodawców Niepublicznych Operatorów Pocztowych (OZPNOP), organizacja zwróciła się do Poczty Polskiej z wnioskiem o udostępnienie w trybie dostępu do informacji publicznej danych dotyczących liczby placówek własnych i agencyjnych posiadanych przez tego operatora pocztowego. O tym wystąpieniu został też powiadomiony Urząd Komunikacji Elektronicznej.

W informacji prasowej z 12 lutego br., OZPNOP tak wyjaśnia powód swojego wystąpienia: „Inicjatywa Związku Pocztowego jest konsekwencją dystrybuowania przez Pocztę Polską S.A. wzajemnie wykluczających się komunikatów, które wprowadzają w błąd opinię publiczną oraz mogą być uznane za czyn nieuczciwej konkurencji. Tylko w ostatnich dniach stycznia 2014 roku Poczta Polska S.A. w publikowanych oficjalnie na swej stronie internetowej w komunikatach oraz pismach wysyłanych do Związku Pocztowego wskazywała na to, iż posiada najpierw 8300, następnie ok. 7800 placówek pocztowych, a podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Warszawie w dniu 5 lutego br. podano liczbę 7500 placówek. Wszystkie te sprzeczne informacje były przekazywane opinii publicznej w ciągu jednego tylko tygodnia. Warto nadmienić, że na kwestię wskazywania przez Pocztę Polską niezgodnej ze stanem faktycznym liczby funkcjonujących placówek pocztowych zwracała uwagę już w 2009 roku Najwyższa Izba Kontroli.”

- Domagamy się od Poczty Polskiej wyjaśnienia tej sprawy oraz jednoznacznego zaprezentowania opinii publicznej informacji na temat posiadanej liczby placówek własnych i agencyjnych, zarówno w obszarach miejskich jak i wiejskich. Wnioskujemy też, aby Poczta Polska wskazała na to, ile z tych placówek spełnia wymogi obsługi dla osób niepełnosprawnych, do zapewnienia której zobowiązany jest operator wyznaczony. Wprowadzanie przez Pocztę Polską w błąd opinii publicznej oraz organu nadzoru regulacyjnego, tj. UKE jest oburzające. Żądamy od Poczty Polskie zaniechania praktyk stanowiących czyny nieuczciwej konkurencji, a więc nieetycznych działań mogących mieć wpływ na decyzje Klientów o wyborze operatora, dla których kluczowe znaczenie odgrywa dostępność sieci. Oczekujemy też zdecydowanej reakcji UKE w tej materii – mówi dr Rafał Zgorzelski, Prezes Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Niepublicznych Operatorów Pocztowych (OZPNOP).

(źr. za inf. OZPNOP)

O konflikcie czytaj także: Poczta Polska pozywa do sądu InPost i PGP za kłamstwa

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.