Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker Logistics w Polsce najbardziej pożądanym pracodawcą w branży TSL

W 4. edycji badania „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów” – w kategorii Transport Spedycja Logistyka pierwsze miejsce zajęła firma DB Schenker Logistics
Ponad 3000 niezależnych ekspertów wskazało firmy, w których chciałoby podjąć zatrudnienie. Badanie przeprowadził Antal International Polska, pod patronatem BusinessCentre Club. Przedsiębiorstwa zostały podzielone na dwanaście kategorii, wg sektorów, w jakich działają.

- Uzyskanie pozycji preferowanego pracodawcy jest naszym celem strategicznym. - racownicy są siłą dobrze funkcjonującej organizacji – mówi Janusz Górski, prezes DB Schenker Logistics w Polsce. - Stawiamy wysoką poprzeczkę, ale mamy też wiele propozycji dla naszych pracowników, w tym kompleksowe programy rozwoju kompetencji, jak Szkoła Liderów czy Szkoła Młodych. Inwestujemy w pracowników, ale też w rozwój naszych dostawców – przewoźników i kurierów. Budujemy kulturę Lean, która daje możliwość wzajemnego uczenia się, innowacji i inspiracji. Wymaga od nas odpowiednich postaw, myślenia procesowego i współpracy – dodaje Janusz Górski.
Operator logistyczny został doceniony przez uczestników badania Antal International Polska po raz drugi. W ubiegłym  roku DB Schenker Logistics był na 2 miejscu, a w 2013 awansował, zdobywając pozycję lidera.
- Jesteśmy dumni, że odpowiedzialna polityka personalna naszej firmy po raz kolejny została doceniona, co potwierdza że, że przyjęte przez nas działania przynoszą efekty. Naszym pracownikom dajemy możliwości rozwoju, stawiamy na partnerstwo, pomysłowość, samodzielność, zapraszamy do dialogu i współtworzenia firmy – takie podejście umożliwia firmie osiąganie wymiernych korzyści biznesowych” – mówi dyrektor polityki personalnej w DB Schenker Logistics w Polsce.

Za co cenimy pracodawców
Badanie „Najbardziej Pożądani Pracodawcy” jest też jest źródłem informacji na temat warunków zatrudnienia, najwyżej cenionych przez doświadczonych specjalistów i menedżerów. Według raportu liczy się wielkość i prestiż firmy (42%), wysokość wynagrodzenia (37%), stabilność zatrudnienia (35%) oraz styl zarządzania i kultura organizacyjna (33%). Uczestnicy badania zwracają też uwagę na możliwość awansu, szkolenia, dogodną lokalizację i równowagę między życiem prywatnym i zawodowym.
za info DB Schenker

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.