Dodaj ogłoszenie o pracy


Globalne wyzwania logistyczne CEVA Logistics

Podczas 11. dorocznego szczytu 3PL w Chicago - Marvin O. Schlanger, CEO firmy CEVA Logistics, przedstawił największe globalne wyzwania w branży logistycznej w najbliższej przyszłości.

- Rozległość i kompleksowość działalności branży logistycznej, wspierającej klientów, mają decydujące znaczenie dla sukcesu klienta. Zakres umiejętności, wiedza oraz zaangażowanie to coś, z czego logistycy powinni być dumni. Jednak wartość, którą dostarczamy, wykracza poza zwykłą redukcję kosztów przeładunku towarów. Prawdziwa wartość tworzona jest poprzez wspólną pracę klienta i dostawcy w celu optymalizacji projektowania całego łańcucha dostaw - mówił Marvin O.Schlanger. - Całościowo gospodarka światowa nie jest zbyt silna. Europa jest szczególnie słaba, a sytuacja nie poprawia się. W większości widzimy ją w ten sam sposób. Jednak ogólnie widzę przyszłość optymistycznie. Rewolucja energetyczna w USA przynosi odrodzenie produkcji, które będzie stymulowało amerykańską gospodarkę i wydatki konsumpcyjne.  W przeszłości mieliśmy okazję zaobserwować, jak konsumenci w USA pomagali podźwignąć gospodarki na świecie - mówił Schlanger.

CEVA Logistics pewnie patrzy w przyszłość i koncentruje się na rozwoju działalności. Ostatnio ogłosiła szereg inwestycji i kontraktów, m.in. umowa z IBM dotycząca usług cloud computing, wzmacniająca  inwestycje w infrastrukturę IT. Firma otworzyła centrum City of Pharma w mieście Stradella we Włoszech, umożliwiające firmie CEVA dotarcie do 13,5 tys. aptek, szpitali i innych lokalizacji.  Inwestycja ta została oparta na sukcesie centrum City of Books, które obecnie zajmuje się przeładunkiem ponad połowy książek czytanych we Włoszech każdego roku. CEVA otworzyła również Centrum Doskonałości Logistycznej (Center of Logistics Excellence) w Jacksonville na Florydzie, gdzie prezentuje klientom pełen zakres  możliwości w prawdziwym środowisku operacyjnym.
(źr. CEVA Logistics)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.