Dodaj ogłoszenie o pracy


Pall-Ex Polska ma nowego network managera

Rafał Olech objął stanowisko Network Managera w firmie Pall-Ex Polska, przedstawicielstwie międzynarodowej sieci dystrybucji ładunków paletowych.  Do jego głównych obowiązków należy zarządzanie siecią przewoźników Pall-Ex oraz współpraca z Partnerami Regionalnymi.
Rafał Olech od 10 lat związany jest z branżą TSL. Posiada bogate doświadczenie we współpracy z przewoźnikami oraz zarządzaniu spedycją. Karierę zawodową zaczynał w dziale handlowo – logistycznym Spółki Koral, w której nadzorował organizację transportu oraz pracę magazynu wysyłkowego. W latach 2005-2012 był zatrudniony w Nagel Polska Sp. z o.o., gdzie pełnił obowiązki Specjalisty ds. spedycji krajowej, następnie Kierownika Działu Transportu by ostatecznie objąć stanowisko Kierownika Działu Spedycji Krajowej. Odpowiadał tam za organizację pracy i nadzór nad całym działem spedycji krajowej, a także organizację obsługi i utrzymywanie relacji biznesowych z kluczowymi klientami polskiego oddziału firmy. Do jego obowiązków należało również bezpośrednie zarządzanie ośmioosobowym zespołem pracowników oraz koordynowanie współpracy kilkudziesięciu firm transportowych.
Rafał Olech jest absolwentem Prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończył liczne szkolenia, m.in. z systemów telematycznych EQM, z obsługi aplikacji wspomagających koordynację i zarządzenie bazą podwykonawców w branży transportowej oraz przebył kursy z zakresu skutecznej sprzedaży i zarządzania zespołem.
W wolnych chwilach Rafał Olech uprawia sporty siłowe. Interesuje się również literaturą – zwłaszcza autorstwa klasyków: Henryka Sienkiewicza, Fiodora Dostojewskiego, a także autorów współczesnych, np.: Dana Browna, Roberta Ludluma. Obecnie w całej sieci Pall-Ex w 6 krajach pracuje 170 osób. W Pall-Ex Polska docelowo zatrudnionych będzie około 20 pracowników.
(źr. Pall-Ex Polska)
Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.