Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowy dyrektor biznesu lotniczego w DB Schenker

 

Od 1 grudnia 2012 roku stanowisko dyrektora biznesu lotniczego w Schenker Sp. z o.o. oraz dyrektora biznesu lotniczego Regionu East w Grupie DB Schenker objął Michał René. Michał René ma 22 lata doświadczenia w pracy w transporcie międzynarodowym, w tym 14 lat w obsłudze frachtu lotniczego i procesów celnych. W latach 2003-2005 prowadził Biuro Frachtu Lotniczego DB Schenker Logistics w Warszawie. Przez ostatnie 3 lata pracował jako dyrektor zarządzający w międzynarodowej korporacji kurierskiej, a wcześniej przez 4 lata dla amerykańskiego spedytora lotniczego i morskiego. W obu firmach odpowiadał za rozwój biznesu lotniczego i morskiego między Polską a Ameryką Północną oraz Środkowym Wschodem.


- DB Schenker Logistics Polska to firma dojrzała i odpowiedzialna, która stawia na rozwój i ciągle doskonali strategię zarządzania. Bazując na modelu EFQM, podchodzi do biznesu w sposób kompleksowy. Cieszę się, że jako Dyrektor Biznesu Lotniczego będę wspomagać te działania – mówi Michał René. - Razem z moim zespołem będziemy dbać o optymalizację rozwiązań i dalszy rozwój powierzonego mi biznesu, zwłaszcza z uwzględnieniem rynków wschodnich. Ten region niesie ze sobą wiele wyzwań, ale też mobilizuje do ciągłego doskonalenia i świadczenia usług na najwyższym poziomie – dodaje Michał René.


Michał René ukończył studia na Wydziale Geologii Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwsze sukcesy menadżerskie zdobywał w polskiej spółce transportowej, a następnie w międzynarodowej firmie spedycyjnej, gdzie poznał także proces odpraw celnych, ukierunkowanych na obsługę sieci drobnicowych.


Michał René pasjonuje się jazdą konną, uprawia snowboarding i kolarstwo górskie. Ceni sobie relacje z ludźmi i partnerskie stosunki z klientami. Jest członkiem wielu grup i stowarzyszeń powiązanych z biznesem lotniczym.

 

(źr. DB Schenker Logistics)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.