Dodaj ogłoszenie o pracy


Szymon Bielas dyrektorem finansowym DB Schenker Logistics

Szymon Bielas objął stanowisko dyrektora finansowego w Schenker Sp. o.o. Jego głównym celem będzie optymalizacja struktury kosztów i praca nad doskonaleniem procesów w finansach i administracji. Nowy dyrektor ma 15 lat doświadczenia w zarządzaniu finansami, w tym 11 w branży TSL. Ostatnio pracował jako dyrektor finansowy na Europę Wschodnią w międzynarodowej firmie logistycznej.

 

Szymon Bielas ukończył studia z zakresu zarządzania jakością na Politechnice Łódzkiej oraz finanse i bankowość w Szkole Głównej Handlowej. Posiada licencję księgową Ministerstwa Finansów, a także kończy certyfikowane studia ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants).

 

- DB Schenker Logistics Polska to firma dojrzała i odpowiedzialna, która stawia na rozwój i ciągle doskonali strategię zarządzania. Bazując na modelu EFQM, podchodzi do biznesu w sposób kompleksowy, odpowiednio eksponując relacje z pracownikami, dostawcami, klientami i społeczeństwem. Cieszę się, że jako dyrektor finansowy będę wspomagać te działania – mówi Szymon Bielas, dyrektor finansowy Schenker Sp. z o.o. - Razem z moim zespołem będziemy optymalizować strukturę kosztów oraz doskonalić procesy wspomagające biznes, tak aby nasi klienci otrzymywali najlepszą ofertę w rozsądnej cenie – dodaje.

 

Szymon Bielas ma 38 lat. Wolny czas poświęca rodzinie: żonie, 15-letniemu synowi i 6-letniej córce. Pasjonuje się historią, zwłaszcza historią wojskowości, oraz żeglarstwem. Wśród wartości, które najbardziej ceni jest uczciwość i szacunek dla drugiego człowiek.

(źr. DB Schenker)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.