Dodaj ogłoszenie o pracy


Rada Nadzorcza Pekaes SA powołała po. Prezesa Zarządu

Maciej Bachman, powołany niedawno na członka zarządu Pekaes SA, będzie pełnił obowiązki prezesa zarządu Grupy PEKAES - zdecydowała Rada Nadzorcza firmy. Bachman nadal będzie też sprawował funkcję dyrektora finansowego (CFO).

 

Jak podano w komunikacie prasowym, Maciej Bachman obejmuje stanowisko p.o. Prezesa w momencie, gdy Pekaes wchodzi w nowy etap rozwoju. Kończąca się restrukturyzacja spółki oraz jej dotychczasowa strategia stawiają nowe wyzwania. Spółka będzie skupiać się na wzroście sprzedaży przy równoczesnej poprawie rentowności poszczególnych segmentów biznesu.

 

- Przede mną i spółką wiele wyzwań, ale zarazem wiele ciekawych projektów. Chcemy skupić się na wzroście wolumenu sprzedaży, lepszej kontroli kosztów, a tym samym na wzroście rentowności firmy. Będziemy również efektywnie wykorzystywać dostępne środki finansowe firmy, tak, aby jeszcze bardziej wzmacniać i tak już wyraźnie niedowartościowaną wycenę spółki – mówi Maciej Bachman, p.o. prezesa zarządu PEKAES SA.

 

Maciej Bachman jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na Wydziale Zarządzania, w zakresie finansów i rachunkowości przedsiębiorstw oraz absolwentem studiów podyplomowych w Katedrze Zarządzania Innowacjami Szkoły Głównej Handlowej. Posiada tytuł biegłego rewidenta. Do Grupy Pekaes dołączył w marcu 2012 roku. Wcześniej przez trzy lata pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu i Dyrektora ds. Finansów i Administracji w  firmie logistycznej Spedimex. W poprzednich latach pracował m.in. w Ernst & Young, Andersen Business Consulting i Arthur Andersen. Jest renomowanym specjalistą z branżowym doświadczeniem i z wieloma sukcesami na polu poprawy efektywności organizacji.

(źr. Pekaes SA)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.