Dodaj ogłoszenie o pracy


Adam Żołnowski - nowym managerem w DCT Gdańsk

 

W ramach realizowanej strategii , do kadry kierowniczej Deepwater Container Terminal Gdańsk dołączył Adam Żołnowski należący do czołówki managerów polskich w obszarze strategii i relacji korporacyjnych. Adam Żołnowski, dotychczas dyrektor w  PricewaterhouseCoopers (PwC), odpowiedzialny był za sektor inwestycji zagranicznych.

 

Adam Żołnowski zdobywał swoje doświadczenie zawodowe m.in. jako dyrektor generalny Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. W ciągu kariery zawodowej pracował z największymi międzynarodowymi firmami, m.in. z LG, Samsung, Sharp, TRW, EoN, pomagając im w realizacji projektów inwestycyjnych w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Był członkiem Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, członkiem Komisji Ubezpieczeń I Funduszy Emerytalnych oraz doradcą rządu Uzbekistanu. Aktywnie pracował na rzecz sektora publicznego w Polsce m.in. prowadząc w PwC projekt tworzenia i wdrożenia strategii inwestycyjnej dla Pomorza. Jest autorem szeregu publikacji poświęconych inwestycjom zagranicznym i konkurencji. Adam Żołnowski ukończył Uniwersytet Gdański, a także University of Sussex. Ukończył aplikację kontrolerską Najwyższej Izby Kontroli oraz Executive Management Program w Szwecji.

 

- Zaangażowanie Adama w strategię i relacje korporacyjne DCT Gdańsk to część naszego planu zmierzającego do zwiększenia konkurencyjności naszego terminalu – mówi Boris Wenzel, dyrektor zarządzający DCT Gdańsk. – Polski przemysł portowy zmaga się z poważną konkurencją portów północnoeuropejskich, takich jak Hamburg czy Rotterdam, które tradycyjnie były używane jako główne porty przeładunkowe, obsługujące kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Dlatego sektor ten potrzebuje strategii i przywództwa, by przeprowadzane reformy i wdrażane polityki mogły wzmocnić jego rolę w Polsce. Jestem przekonany, że Adam, który posiada bardzo bogate doświadczenie, jest właściwą osobą, by kontynuować proces tworzenia strategii dla przemysłu kontenerowego, zapoczątkowany przez DCT Gdańsk w 2011r. – dodaje Boris Wenzel.

 

Polska stoi przed ogromną szansą, by stać się kluczowym elementem łańcucha logistycznego między Azją a Rosją i Europą Środkowo-Wschodnią. Dzięki temu nasz kraj może zyskać miliardy złotych z ceł, VAT oraz innych podatków, a wzrost zatrudnienia z tym związany może sięgnąć nawet 18 tys. nowych miejsc pracy. By cel ten mógł zostać zrealizowany, niezbędne są inwestycje w infrastrukturę portową, umożliwiające dynamiczny wzrost polskiego przemysłu kontenerowego. Sektor kontenerowy potrzebuje także kompletnej i spójnej polityki, która wyrówna szanse konkurowania portów Polskich z największymi portami niemieckimi czy holenderskimi. DCT Gdańsk, jako lider sektora, aktywnie buduje zaplecze managerskie tak, by skutecznie konkurować z największymi graczami na rynku.

(źr. DCT Gdańsk)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.