Dodaj ogłoszenie o pracy


Urządzenia ConsafeMobility dla Carlsberg Group

Firma ConsafeMobility, wchodząca w struktury Consafe Logistics, podpisała umowę z Carlsberg Group, jednym z największych koncernów piwowarskich na świecie. Jej przedmiotem jest dostarczenie i integracja mobilnego rozwiązania logistycznego na platformie Antenna AMP. System będzie odpowiedzialny za wsparcie działów transportu i dystrybucji oraz kompleksową kontrolę DSD (Direct Store Delivery) – procesów od zamówienia do dostawy. Projekt, który rozpoczął się w marcu br., zostanie ukończony w 2014 roku.

Rozwiązanie mobilne ConsafeMobility, dostarczone w formie SaaS (Software-as-a-Service) wesprze 1500 mobilnych pracowników Carlsberg w sześciu europejskich krajach. Platforma zintegrowana z systemem ERP SAP, istniejącym w Carlsbergu, będzie organizowała pracę kierowców, zapewniając optymalne zarządzanie łańcuchem dostaw.

- Szukaliśmy rozwiązania, które pozwoli nam znacznie skrócić czas wprowadzania nowych produktów do naszej sieci dystrybucyjnej. Zależy nam szczególnie na polepszeniu wydajności pracowników poprzez eliminację dokumentów papierowych oraz optymalizacji procesów. Niezwykle istotna jest także możliwość monitorowania całej floty dystrybucyjnej w czasie rzeczywistym, co pozwala na szybką reakcję i wyeliminowanie potencjalnych błędów. – mówi Claus Jensen, Development Consultant, Logistics Core team, Carlsberg Breweries.

- Jesteśmy zadowoleni, że możemy się podzielić naszym bogatym doświadczeniem z zakresu projektowania i zarządzania mobilnymi łańcuchami dostaw z koncernem Carlsberg. Co ważne Antenna AMP stanowi podstawę w rozwoju mobilnej strategii przedsiębiorstwa, dzięki czemu klient otrzymuje zaawansowane i skalowalne rozwiązanie. – mówi Michał Drozdowicz z ConsafeMobility Polska. Warto podkreślić, że rozwiązanie dostarczone w formie SaaS pozwala na znaczne ograniczanie kosztów utrzymania systemu (TCO), zwiększając tym samym rentowność przedsięwzięcia.

(źr. Consafe Logistics)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.