Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowy truck Volvo FM w sprzedaży już we wrześniu

 

 

Volvo Trucks zaprezentowało nowy model Volvo FM. Oferując wyjątkową elastyczność zastosowań i efektywność transportu, pojazd ten spełnia potrzeby większości klientów. Pośród jego nowych cech znajdują się udoskonalona kabina i przełomowy Aktywny Układ Kierowniczy Volvo, zapewniający absolutnie najwyższy poziom właściwości jezdnych.
– Nowe Volvo FM łatwo daje się przystosować do indywidualnych potrzeb. Posługując się terminologią piłkarską, można by określić FM mianem bezcennego, wszechstronnego gracza, który równie doskonale spisuje się na każdej pozycji – mówi Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks,
– Aktywny Układ Kierowniczy Volvo reprezentuje sobą najwyższy, światowy poziom innowacyjności. Pomaga kierowcy we wszystkich warunkach eksploatacyjnych, zapewniając mu większe bezpieczeństwo, komfort i radość z jazdy.Na drodze szybkiego ruchu aktywny układ kierowniczy gwarantuje niezrównaną stateczność kierunkową pojazdu. Z kolei przy małych prędkościach możliwe jest kierowanie, nawet w pełni obciążonym samochodem ciężarowym, bez najmniejszego wysiłku.

Wyjątkowe doznania z jazdy
Źródłem znakomitych właściwości jezdnych jest także udoskonalone zawieszenie. – Doznania podczas jazdy nowym Volvo FM są pochodną większości naszych ostatnio wprowadzonych innowacji. Dzięki większej stateczności poprzecznej, łatwiej jest utrzymywać kontrolę nad pojazdem. W modelu FM jest obecnie dostępna także funkcja I-See, umożliwiająca zmniejszenie zużycia paliwa nawet o pięć procent – wyjaśnia Claes Nilsson.

Wszechstronne i wydajne
Mniejsza masa własna, nowe konfiguracje osi, większy wybór podwozi i przejrzyste interfejsy zabudowy pozwalają klientowi na skonfigurowanie samochodu ciężarowego idealnie dostosowanego do wykonywanych zadań transportowych. Wysoka jakość w połączeniu z możliwością wyposażenia pojazdu w moduł rozszerzonej telematyki, umożliwiający monitorowanie stanu szeregu podzespołów, oznacza, że Volvo Trucks może gwarantować posiadaczowi samochodu ciężarowego maksymalną dyspozycyjność. Dla klienta Volvo FM jest wydajnym i opłacalnym narzędziem pracy, kierowcy zaś oferuje całkowicie nowe środowisko pracy.

Wnętrze kabiny zaprojektowano z myślą o kierowcy. Rezultatem jest efektywne, ergonomiczne i bezpieczne miejsce pracy, jeszcze bardziej przestronne i obfitujące w schowki niż dotychczas. Nowością jest również, dostępna do pobrania, aplikacja „MyTruck”,  umożliwiająca kierowcy zdalne sterowanie i monitorowanie niektórych funkcji samochodu ciężarowego. Nowe Volvo FM trafia na rynek wraz z bogatą gamą silników 11- i 13-litrowych, spełniających normę emisji spalin Euro 6, która wejdzie w życie z początkiem 2014 r.
Pierwsza publiczna odsłona Volvo FM odbędzie na Wystawie Pojazdów Użytkowych w Birmingham, w kwietniu 2013 r. Produkcja nowego Volvo FM z przeznaczeniem na rynek europejski rozpocznie się we wrześniu 2013 r.

(źr. Volvo Trucks)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.