Konto pracodawcy


Wzrasta sprzedaż używanych wózków widłowych - STILL podsumowuje rok 2012

Niepewna sytuacja w gospodarce powoduje, że większą dynamikę wzrostu niż nowe wózki widłowe odnotowuje sprzęt używany. Wynika to z redukcji wydatków firm, do czego zmusza spowolnienie gospodarcze.


Firmy oferujące rozwiązania dla logistyki magazynowej wciąż zyskują klientów, ale odczuwają też cięcie kosztów przez przedsiębiorców i szukanie oszczędności w każdej inwestycji. Ten trend widać wyraźnie w dynamice sprzedaży sprzętu nowego w stosunku do używanego. Większy wzrost odnotowuje segment wózków używanych.


– W roku 2012 sprzedaliśmy o 15 proc. więcej używanych wózków widłowych niż w roku poprzednim, przekraczając granicę 800 sztuk. Wzrost widać także w sprzedaży nowego sprzętu, gdzie również uzyskaliśmy dwucyfrowy wzrost - mówi Wojciech Szmulczyński, dyrektor handlowy w STILL Polska i dodaje – Uważamy, że to duży sukces podczas tak niepewnej sytuacji rynkowej. Z danych za pierwszą połowę 2012 roku zebranych przez Grupę KION, właściciela marki STILL wynika, że popyt na rynku pierwotnym wózków widłowych spadł w Europie o 7,9 proc. (sprzedano o 164 200 sztuk mniej niż w drugim półroczu roku ubiegłego). Znaczny spadek sprzedaży dotyczy przede wszystkim Europy Zachodniej, gdzie popyt był o 8,8 proc. mniejszy. Z kolei we Wschodniej spadek wyniósł 3,3 proc. Na tym tle sytuacja w polskim oddziale STILL przedstawia się bardzo korzystnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę zrealizowane w 2012 roku inwestycje oraz dalsze plany rozwojowe.


Ubiegły rok STILL rozpoczął od mocnego akcentu. W marcu powstał czwarty oddział firmy w Polsce. Placówka w Gdańsku przejęła obowiązki serwisowe pełnione do tej pory przez firmę Techtrans. Rozbudowa pozwoliła firmie szybciej i skuteczniej świadczyć swoje usługi na Północy Polski oraz stworzyć prężnie działającą sieć serwisowo-handlową. Dzięki temu koncern całkowicie przejął autoryzowany serwis swoich produktów w Polsce, co pozwoliło ujednolicić i zapewnić wysoką jakość usług. Istotne z punktu widzenia firmy jest nawiązanie współpracy z Mateco AG. Firmy postanowiły wzajemnie uzupełniać swój asortyment, dzięki czemu STILL zyskał 5 nowych lokalizacji wynajmu wózków oraz wzbogacił swoją ofertę o podnośniki i podesty ruchome. Rok 2012 to także okres intensywnej działalności w targach i konferencjach branżowych.


Plany na rok 2013
Ten rok zapowiada się równie pracowicie. Pod Poznaniem powstaje Europejskie Centrum Odnawiania Wózków Widłowych STILL, którego otwarcie planowane jest pod koniec 2013r. W nowo powstałym obiekcie odnawiane będą wózki używane pochodzące z innych oddziałów, które następnie trafią na rynki całej Europy i nie tylko. To jedna z największych tego typu inwestycji w tej części kontynentu, która świadczy o wysokiej jakości usług, zapewnianych przez polski serwis. Na ten rok zaplanowano także wiele nowości produktowych. W pierwszej kolejności swoją premierę będą miały duże wózki spalinowe z serii RX70 o udźwigu od 6 do 8 ton, które nadają się idealnie do przemysłu ciężkiego oraz przewożenia towarów o niestandardowych rozmiarach. Dzięki uzupełnieniu oferty, firma umocni swoją pozycję także w segmencie pojazdów spalinowych. To nie koniec premier produktowych planowanych na 2013 rok - zapowiada STILL.


(źr. STILL)

 

Zobacz także:
kobiety w logistyce
Rusza program mentoringowy dla liderek i liderów z branży morsko-logistycznej!
O zmianach i najnowszych trendach na rynku logistycznym rozmawiamy z Martą Tęsiorowską z Prologis
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Skocz po whisky - czyli o czym wiedziec powinien importer alkoholi?
Czy zawodowy kierowca może wyruszyć w trasę ze swoim pupilem?
Czas pracy w porze nocnej i kary za przekroczenie 10 godzin
Podsumowanie kontroli PIP 2020 w transporcie i zapowiedź kolejnych!
Wysyłasz darmowe towary na fakturze proforma poza UE? To musisz zapłacić VAT!
Brexit – przewoźniku o czym wiedzieć powinieneś?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Bez zmiany polskiego prawa koszty przewoźników zwiększą się nawet o 100%!?
Będzie rewizja Pakietu Mobilności. Ma negatywny wpływ na środowisko?!
Dachser o rozbieżnościach między podażą a popytem w transporcie morskim
Polska wykorzystuje swój potencjał na Nowym Jedwabnym Szlaku? – raport Rohlig Suus Logistics
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Firmy kurierskie napędzają popyt na powierzchnie magazynowe
21. Oddział PEKAES w Kaliszu rozpoczął prace
Wyścig z czasem – Hillebrand dostarczył w ciągu kilku dni 160 ton wina i 940 mln ...
Logistyczne wyzwania w recykling baterii dla motoryzacji
LPP przyspiesza wdrożenie RFID
CEVA Logistics dołącza do United Airlines Eco-Skies Alliance
RTV EURO AGD wdraża aplikacją mobilną w dostawach produktów
Dachser podsumował wyniki za 2020
VOX w SEGRO Logistics Park Poznań
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC