Dodaj ogłoszenie o pracy


Widlak RX70 Hybrid - najlepszym projektem ekologicznym 2012

O przyznawaną w Berlinie Federalną Nagrodę Ecodesign w kategorii produkt ubiegało się 140 kandydatur. Za najlepszy projekt ekologiczny w 2012 roku uznano m.in. wózek widłowy RX70 Hybrid firmy STILL.


Federalna Nagroda Ecodesign przyznawana jest w trzech kategoriach: produkt, koncept i młody talent. Organizatorami konkursu są: Federalne Ministerstwo Środowiska i Federalna Agencja Środowiska. Patronat nad ceremonią obejmuje niemiecki minister ds. środowiska. Jury, w skład którego wchodzą eksperci i projektanci związani zawodowo z ekologią wyłoniło 8 produktów, które są wzorem do naśladowania za wyjątkowe połączenie ekonomii, estetyki i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Wśród laureatów znalazł się wózek widłowy RX70 Hybrid firmy STILL. – Ta nagroda ma dla nas szczególną wartość, gdyż wyróżnia nie tylko indywidualny produkt, ale całą filozofię leżącą u podstaw jego opracowania – tymi słowami dziękował za wyróżnienie Bert Jan Knoef, dyrektor zarządzający STILL.


Model RX70 Hybrid to produkt, który świadomie został zaprojektowany tak, by do minimum ograniczyć koszty środowiskowe, jakie generują procesy transportu i magazynowania towarów. To pierwszy seryjnie produkowany wózek widłowy w technologii hybrydowej, który wykorzystuje 2 rodzaje napędów: Diesla i elektryczny, wyposażony w innowacyjny system Ultracaps. Dzięki temu RX 70 Hybrid charakteryzuje się najniższym spalaniem w swojej klasie, a emisję dwutlenku węgla w stosunku do tradycyjnego silnika spalinowego zmniejszono nawet o 20 proc. Możliwość ponownego przetworzenia 95 proc. materiałów, z których został wykonany pojazd sprawia, że jest on projektem ekologicznym przez cały cykl życia produktu. Nagroda Ecodesign to także kolejny dowód uznania dla opracowanego przez agencję projektową Teams Design wzornictwa. W tym roku RX70 Hybrid został finalistą 19 edycji Konkursu Dobry Wzór 2012 na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi w Polsce. Plebiscyt organizował Instytut Wzornictwa Przemysłowego pod patronatem Ministra Gospodarki.


(źr. STILL)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.