Dodaj ogłoszenie o pracy


Teleroute umożliwia wymianę dokumentów między firmami

Giełda ładunków Teleroute wprowdziła nową usługę, która pozwala na wymianę dokumentów między podmiotami. Pozwala to klientom w łatwy sposób dzielić się dokumentami niezbędnymi przy zawieraniu umów lub wyborze odpowiedniego kontrahenta na platformie Teleroute.
Wysłyka dokumentów bez papieru
Przed zatwierdzeniem transakcji z potencjalnym kontrahentem, użytkownicy Teleroute mogą znaleźć wszelkie informację o nim w Katalogu firm: poziom weryfikacji, indeks STAR, kodeks etyczny. Wszystkie te narzędzia zostały rozwinięte przez Teleroute jako część programu Bezpieczna Giełda (SMP), by mieć pewność, że środowisko biznesowe Teleroute składa się z rzetelnych firm. Przesyłanie dokumentów jest nową usługą, która pozwala użytkownikom giełdy wysyłać i zamieszczać w Katalogu firm  kopie dokumentów, które są potrzebne przy zawieraniu transakcji lub wybieraniu partnera biznesowego. Wśród takich dokumentów mogą być między innymi: certyfikaty jakościowe, ubezpieczenia i licencje transportowe. Korzystanie z plików jest bezpieczne, ponieważ posiadają one datę wygaśnięcia oraz znak wodny Teleroute zapobiegający próbom podrabiania.
- Dostarczenie całej dokumentacji może być bardzo czasochłonne. Z nowym narzędziem Przesyłania dokumentów,  przy dokonywaniu transakcji z nowym partnerem nie trzeba już wysyłać ubezpieczeń, licencji i dokumentów prawnych faksem lub mailem. Wszystko jest bezpiecznie przechowywane i stale dostępne dla nowych kontrahentów.. Dokumenty są w jednym miejscu, aby oszczędzać cenny czas naszych klientów oraz umożliwić szybsze podejmowanie decyzji - mówi Filip Aerts, Dyrektor Marketingu Teleroute.
Ta inicjatywa giełdy Teleroute jest efektem ciągłego dążenia do tworzenia możliwie najbezpieczniejszego środowiska biznesowego na giełdzie ładunków, co jest głównym celem programu Bezpieczna Giełda. Oprócz wprowadzenia nowej usługi, giełda rozwija wyszukiwarkę w giełdzie – nowe pola pozwalają na dokładniejsze sprecyzowanie kryteriów wyszukiwania, aby ułatwić klientom znalezienie ładunków i wolnych pojazdów. Można teraz szukać ładunków na busa, pojazd z windą lub określić liczbę palet do wymiany. Dzięki zaznaczeniu odpowiednich opcji przewoźnicy i osoby zamieszczające ładunki mogą uniknąć  ofert, które nie odpowiadają ich pojazdom lub ładunkom.
(źr. Teleroute)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.