Dodaj ogłoszenie o pracy


Zarządzanie flotą i giełda ładunków w jednym systemie

Firmy Transics i Teleroute postanowiły zintegrować system TMS z giełdą ładunków, co znacznie ułatwi przewoźnikom w zarządzaniu flotą. Klienci Transics - firmy dostarczającej systemy do zarządzania flotą, oraz Teleroute - ogólnoeuropejskiej internetowej giełdy ładunków, mają teraz dostęp do wolnych ładunków w giełdzie bezpośrednio z interfejsu systemu TX-CONNECT.


Nowe rozwiązanie będzie dostępne w nowej wersji 8.0 platformy dostarczanej przez Transics. Dzięki możliwości pozyskiwania ofert wolnych ładunków, przewoźnik będzie mógł szybciej realizować zlecenia i minimalizować puste przebiegi, a w konsekwencji oszczędzać czas i pieniądze. Narzędzie to dobrze wpisuje się w misję Transics, jaką jest wspieranie firm transportowych i logistycznych w podnoszeniu wydajności oraz redukcji kosztów.


Przewoźnicy nieustannie poszukują sposobów na uniknięcie kosztownych i niezbyt przyjaznych dla środowiska przejazdów bez załadunku. Korzystanie z giełd ładunków jest dobrym sposobem na zminimalizowanie ilości pustych przebiegów oraz zwiększenie efektywności wykorzystania floty. Dzięki zintegrowaniu giełdy ładunków Teleroute z najnowszą wersją systemu do zarządzania flotą Transics, spedytorzy mogą teraz wyszukiwać ładunki bezpośredniego na mapie w TX-CONNECT.


- Ta zintegrowana oferta, będąca czymś wyjątkowym na rynku produktów do zarządzania flotą, jest naprawdę prosta w obsłudze, szybka i skuteczna. Szukając zleceń, nasi spedytorzy mogą ustawić dowolny obiekt na mapie – np. samochód ciężarowy, naczepę lub punkt POI – jako punkt początkowy lub końcowy trasy. Użytkownik może przeglądać aktualny wykaz ofert wolnych ładunków spełniających wybrane kryteria np. typ naczepy, objętość i ciężar ładunku we wskazanej lokalizacji bez konieczności  przełączania się do giełdy Teleroute. Wydajność naszej pracy na pewno dzięki temu wzrośnie - mówi Yannis Mollé, zarządzający flotą w Groupe Mousset


- Transics zawsze wsłuchuje się w potrzeby swoich klientów oraz rynku i opracowuje nowe, skuteczne rozwiązania pomagające firmom transportowym podnosić wydajność pracy, zarówno wśród kierowców jak i pracowników zaplecza operacyjnego. Dzięki zintegrowaniu bazy danych Teleroute z naszą platformą back office, trafiamy dokładnie w potrzeby rynku. Będąc liderem na rynku, podjęcie współpracy z Teleroute było dla nas naturalne – firma ta jest pionierem w dziedzinie wymiany ładunków - mówi Walter Mastelinck, dyrektor generalny Transics.


(źr. Transics/Teleroute)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.