Dodaj ogłoszenie o pracy


Transics przejmuje CarrierWeb

Firma Transics International NV dostawca systemów do zarządzania flotą ogłosiła przejęcie działalności firmy CarrierWeb na terenie Europy, która obsługuje 10 tys. samochodów ciężarowych w całej Europie. Dalsze wsparcie i obsługę tych pojazdów przejmie firma Transics.

 

Obecnie około 10 tys. pojazdów ciężarowych, poruszających się głównie na terenie Holandii, Niemiec, Polski i Czech korzysta z komputerów pokładowych CarrierWeb. Dzięki przejęciu Transics znacząco powiększy grono swoich klientów, a rozwiązania będą nadal posiadały wsparcie techniczne. Transakcja zacieśnia sojusz pomiędzy obiema międzynarodowymi firmami, gwarantując każdej z nich zachowanie wcześniej obranych celów i możliwości dalszego rozwoju. Oba koncerny rozważają możliwości dalszej współpracy, zarówno w sferze handlu jak i rozwoju nowych produktów. Decyzję dotyczącą przejęcia ogłoszono 16 czerwca 2011r. w Ypers w Belgii. Kwota transakcji wyniosła 6 mln euro płatnych w całości gotówką.

 


- Przejęcie tak dobrze prosperującej i rentownej firmy to istotny krok na drodze strategii przyspieszenia rozwoju firmy Transics – powiedział Walter Mastelinck, dyrektor zarządzający Transics. - W ten sposób wzmocnimy swoją pozycję w Europie, w której nadal widzimy wiele możliwości rozwoju i gdzie możemy skorzystać z efektu synergii doświadczeń oraz zwiększenia skali działań. Ponadto cieszę się z faktu wzbogacenia naszego zespołu badawczo-rozwojowego, o specjalistów z firmy CarrierWeb, znanej ze swych licznych innowacji w branży telematycznej. Podsumowując, ta transakcja uczyni z firmy Transics jeszcze silniejszego gracza na europejskim rynku".
(źr. www.transics.com)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.