Dodaj ogłoszenie o pracy


Tytuł „Kobieta w Logistyce 2015” otrzymuje… - ZGŁOŚ KANDYDATKĘ!

Zwieńczeniem Forum Kobiet w Logistyce jest wyróżnienie jednej z pań, tytułem "Kobieta w Logistyce roku". W tym roku zmieniamy nieco reguły ubiegania się o to wyróżnienie. W poprzednich edycjach, laureatkę wybieraliśmy spośród rozmówczyń, które wzięły udział w cyklu wydawniczym portalu Pracujwlogistyce.pl pt. „Kobiety w Logistyce”. Jednakże to ograniczało liczbę kandydatek. W tym roku, postanowiliśmy dać szansę wszystkim firmom i możliwość zgłaszania kandydatek, które ich zdaniem zasługują na ten tytuł.

Celem konkursu i wyróżnienia tytułem „Kobieta w Logistyce roku” jest promowanie kobiet pracujących w szeroko rozumianej logistyce (branży transport, spedycja, logistyka), ich zaangażowania we wspieranie rozwoju zawodowego kobiet i w rozwój branży TSL oraz uhonorowanie ich sukcesów.

 

(na zdj. od lewej: Beata Nawrocka (2011), Beata Krawczyk (2012), Dagmara Głowacka (2013), Anna Trzcińska (2014)
(na zdj. od lewej: Beata Nawrocka (2011), Beata Krawczyk (2012), Dagmara Głowacka (2013), Anna Trzcińska (2014)

Do udziału w konkursie można zgłosić kandydatkę, która posiada co najmniej 5-letnie doświadczenie w pracy w obszarze usług TSL. Zgłoszenie może być dokonane w wyznaczonym terminie poprzez ankietę, udostępnioną przez organizatora konkursu.

W tym roku Wręczymy wyróżnienie w dwóch kategoriach:
- „Kobieta w Logistyce 2015” w kategorii dostawcy usług TSL,
- „Kobieta w Logistyce 2015” w kategorii odbiorcy usług TSL.

Do udziału zapraszamy managerki oraz specjalistki z branży transport - spedycja - logistyka!

Udział w konkursie jest bezpłatny, ankietę i regulamin konkursu można pobrać na stronie: http://www.kobietywlogistyce.pl/konkurs
 

Beata Trochymiak
pomysłodawczyni i organizatorka
Forum Kobiet w Logistyce
redaktor naczelna / wydawca
portalu Pracujwlogistyce.pl

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.