Dodaj ogłoszenie o pracy


Relacje a biznes - artykuły i porady ekspertów II Forum Kobiet w Logistyce!

Wzorem roku ubiegłego, zapraszamy do lektury materiałów pokonferencyjnych pt. "Kobiety w świecie logistyki - relacje a biznes", powstałych na bazie specjalnie opracowanych do tego wydania artykułów przez Ekspertów, którzy mieli swoje wystąpienia podczas II Forum Kobiet w Logistyce w dniu 16 maja 2013 r. w Warszawie.
 
To unikatowe wydanie, zawiera artykuły:
 

1. Kobiety w świecie logistyki – relacje a biznes - prof. dr hab. Halina Brdulak SGH
2. Zarządzanie w oparciu o model EFQM w DB Schenker Logistics - Monika Pachniak-Radzińska dyrektor rozwoju biznesu w Schenker Sp. z o.o.
3. Rola koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu jako nowego wymiaru zarządzania łańcuchem dostaw - prof. UE dr hab. Danuta Kisperska-Moroń z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
4. Relacje a transakcje - rozmowa z Martą Tesiorowską, vice president marketing & communications Prologis na Europe Srodkowo-Wschodnia oraz Bartoszem Mierzwiakiem, vice president, market officer Prologis w Polsce
5. Sprzedaż usług logistycznych a zarządzanie przez wartości - czyli, dlaczego te sama palete jedni sprzedaja po 120 zł a inni po 260 zł?Dariusz Ambroziak, Mieszko Maj Instytut Analiz im. Karola Gaussa
6. Beata Krawczyk „Kobieta w Logistyce 2012” - Beata Trochymiak wydawca Pracujwlogistyce.pl
7. Każda podróż to zmiana… nie tylko miejsca - Ewa Balazs właścicielka biura podróży tylkoznami.pl.
 
 
Zapraszamy do zapoznania się z materiałem:
 
 
Beata Trochymiak
wydawca/redaktor
Pracujwlogistyce.pl
autorka i organizatorka
Forum Kobiet w Logistyce
 
Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.