Dodaj ogłoszenie o pracy


PKP Cargo wyróżnione za najciekawszy projekt CSR 2012

Redakcja tygodnika „Wprost” wręczyła PKP CARGO wyróżnienie za troskę o zabytki polskiego kolejnictwa. Operator logistyczny sprawuje mecenat nad parowozownią Wolsztyn i skansenem kolejowym w Chabówce.  Organizuje w nich coroczne imprezy, w których parowozy podziwiają dziesiątki tysięcy osób.
PKP CARGO w myśl hasła „Od pokoleń kochamy kolej…” od lat troszczy się o zabytki kolejowe, będąc mecenasem parowozowni Wolsztyn i skansenu kolejowego w Chabówce. Raz w roku odbywają się tam cykliczne parowozowe pikniki, które gromadzą dziesiątki tysięcy widzów - nie tylko z kraju, ale z całego świata. Wolsztyńska Parada Parowozów –to unikatowe wydarzenie, odbywające się na terenie 106-letniej parowozowni, która jako jedyna na świecie prowadzi planowy ruch pasażerski parowozami.
- Wyróżnienie traktujemy jako docenienie naszych działań nad upowszechnianiem tradycji i wiedzy o kolei. Mamy satysfakcję, ze nasze imprezy w Wolsztynie i Chabówce cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Także w tym roku przygotowaliśmy dla miłośników kolei wiele nowych atrakcji – powiedział Jacek Wnukowski, z-ca dyrektora Biura Promocji PKP CARGO.
„Parada Parowozów” jest największym w Europie spotkaniem miłośników kolei, podczas którego są prezentowane czynne parowozy m.in. z Polski, Czech, Słowacji, Austrii, Niemiec, Węgier i Wielkiej Brytanii. Każdego roku do Wolsztyna przyjeżdżają dziesiątki tysięcy miłośników zabytków kolei. Magia tego miejsca przyciąga turystów nie tylko z Europy, ale także z tak odległych krajów jak m.in. Japonia, Australia czy Stany Zjednoczone. W tym roku odbędzie się jubileuszowa, dwudziesta edycja imprezy, w której weźmie udział rekordowa liczba parowozów – ponad 20 lokomotyw z całej Europy, w tym oryginalne parowozy m.in. z XIX oraz początku XX wieku. XX Parada Parowozów odbędzie się w dniach 27-28 kwietnia 2013 r. w Wolsztynie (k. Poznania).
 
(źr. PKP Cargo)
Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.