Dodaj ogłoszenie o pracy


PKP Cargo wyróżnione za najciekawszy projekt CSR 2012

Redakcja tygodnika „Wprost” wręczyła PKP CARGO wyróżnienie za troskę o zabytki polskiego kolejnictwa. Operator logistyczny sprawuje mecenat nad parowozownią Wolsztyn i skansenem kolejowym w Chabówce.  Organizuje w nich coroczne imprezy, w których parowozy podziwiają dziesiątki tysięcy osób.
PKP CARGO w myśl hasła „Od pokoleń kochamy kolej…” od lat troszczy się o zabytki kolejowe, będąc mecenasem parowozowni Wolsztyn i skansenu kolejowego w Chabówce. Raz w roku odbywają się tam cykliczne parowozowe pikniki, które gromadzą dziesiątki tysięcy widzów - nie tylko z kraju, ale z całego świata. Wolsztyńska Parada Parowozów –to unikatowe wydarzenie, odbywające się na terenie 106-letniej parowozowni, która jako jedyna na świecie prowadzi planowy ruch pasażerski parowozami.
- Wyróżnienie traktujemy jako docenienie naszych działań nad upowszechnianiem tradycji i wiedzy o kolei. Mamy satysfakcję, ze nasze imprezy w Wolsztynie i Chabówce cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Także w tym roku przygotowaliśmy dla miłośników kolei wiele nowych atrakcji – powiedział Jacek Wnukowski, z-ca dyrektora Biura Promocji PKP CARGO.
„Parada Parowozów” jest największym w Europie spotkaniem miłośników kolei, podczas którego są prezentowane czynne parowozy m.in. z Polski, Czech, Słowacji, Austrii, Niemiec, Węgier i Wielkiej Brytanii. Każdego roku do Wolsztyna przyjeżdżają dziesiątki tysięcy miłośników zabytków kolei. Magia tego miejsca przyciąga turystów nie tylko z Europy, ale także z tak odległych krajów jak m.in. Japonia, Australia czy Stany Zjednoczone. W tym roku odbędzie się jubileuszowa, dwudziesta edycja imprezy, w której weźmie udział rekordowa liczba parowozów – ponad 20 lokomotyw z całej Europy, w tym oryginalne parowozy m.in. z XIX oraz początku XX wieku. XX Parada Parowozów odbędzie się w dniach 27-28 kwietnia 2013 r. w Wolsztynie (k. Poznania).
 
(źr. PKP Cargo)
Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.