Dodaj ogłoszenie o pracy


Poznajcie laureatów plebiscytu „Przyjazny Pracodawca TSL 2017”

9 listopada 2017 r., w trakcie uroczystej gali wystawców 5. edycji Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TransPoland Translogistica ogłoszono wyniki trzeciej edycji plebiscytu „Przyjazny Pracodawca TSL 2017”.

Tytuł „Przyjazny Pracodawca TSL 2017” trafił w tym roku do:
- DHL Global Forwarding Sp. z o.o w kategorii firm dużych (o zatrudnieniu powyżej 500 pracowników),
- No Limit Sp. z o.o w kategorii firm średnich (o zatrudnieniu od 51 do 500),
- SANMAR Sp. z o.o w kategorii firm małych (o zatrudnieniu do 50 pracowników)

(na zdj. od lewej: Krzysztof Bielica - DHL Global Forwarding, Beata Trochymiak - Pracujwlogistyce.pl, Anna Glib - DHL Global Forwarding, Beata Kaługa - No Limit, Mariusz Kaźmierczak - Sanmar, Sławomir Cieśliński - Sanmar, Paweł Konowałek - TransPoland Translogistica i Mateusz Domalewski - DKV Euro Service Polska)
(na zdj. od lewej: Krzysztof Bielica - DHL Global Forwarding, Beata Trochymiak - Pracujwlogistyce.pl, Anna Glib - DHL Global Forwarding, Beata Kaługa - No Limit, Mariusz Kaźmierczak - Sanmar, Sławomir Cieśliński - Sanmar, Paweł Konowałek - TransPoland Translogistica i Mateusz Domalewski - DKV Euro Service Polska)

 

Zwycięzcy zostali wyłonieni przez organizatorów konkursu - portal Pracujwlogistyce.pl i organizatora Targów TransPoland Translogistica - na podstawie liczby punktów uzyskanych w ocenie ankiet, które wypełniali przedsiębiorcy jako zgłoszenie do plebiscytu. Ankieta zawierała pytania dotyczące trzech obszarów funkcjonowania firmy w zakresie: rozwoju kadr, wynagrodzeń i motywacji oraz work-life-balance. Jak co roku, organizatorzy dostosowali ankietę do ogólnych trendów panujących na rynku pracodawców i pracowników. W tym roku zwrócono uwagę na proces rekrutacji i równoważenia życia zawodowego z rodzinnym. Na ankietę odpowiedziało blisko 50 firm, które tym samym stały się uczestnikami plebiscytu.
- Ideą konkursu jest promowanie tych firm, które w szczególny sposób dbają o pracowników i rozwój miejsc pracy, zapewniając im godne i przyjazne warunki zatrudnienia. Pytania w ankiecie nie są skomplikowane, ale wymagają pokazania tych obszarów, które dotykają strony ludzkiej, a nie operacyjnej czy technologicznej i to jest najtrudniejsze. Zgłoszenie firmy do udziału w plebiscycie świadczy o tym, że pracownik jest dla niej najwyższą wartością – mówi Paweł Konowałek, manager Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TransPoland  Translogistica.
- Cieszymy się że z roku na rok w plebiscycie bierze udział coraz więcej firm. Chociaż praca w branży TSL jest trudna, to widać że przedsiębiorcy robią wszystko, aby stała się ona przyjemna i dawała wiele satysfakcji ludziom, którzy poświęcają jej część swojego życia. W tym roku dało się zauważyć, że wiele firm postawiło na szkolenia i awanse swoich pracowników. Można śmiało powiedzieć, że branża TSL to dobre miejsce pracy i świetne miejsce do rozwoju kariery – podkreśla Beata Trochymiak, redaktor naczelna portalu Pracujwlogistyce.pl.

Nowa kategoria w plebiscycie
Tegoroczna uroczystość wręczenia tytułów była wyjątkowa z uwagi na wprowadzenie, oprócz dyplomu, nowej statuetki która ma symbolizować stabilność i siłę pracodawców z branży TSL. Zrealizowanie tego zamiaru było możliwe również dzięki Partnerowi tegorocznego plebiscytu - firmie DKV Euro Services Polska, która jako pracodawca aktywnie włącza się w propagowanie idei well-being w miejscu pracy.
- Praca w wygodnych warunkach, zapewnienie rozwoju zawodowego oraz duży szacunek dla życia prywatnego i rodzinnego członków zespołu zawsze były priorytetem dla DKV. Dlatego dziś gorąco namawiamy firmy z szeroko rozumianego sektora TSL do wsparcia idei plebiscytu.– mówi Mateusz Domalewski, kierownik sprzedaży w DKV Euro Service Polska.

W ślad za tym podejściem organizatorzy plebiscytu zapowiedzieli dodanie w przyszłorocznej edycji nowej kategorii - „dostawca usług / produktów w branży TSL”. Poszerzy to grupę firm, które będą mogły wziąć udział w Plebiscycie Przyjazny Pracodawca TSL 2018.

Co znaczy być Przyjaznym Pracodawcą i czym jest to wyróżnienie dla tegorocznych Laureatów?

- Otrzymane wyróżnienie jest ukoronowaniem naszych działań wynikających ze strategii Pracodawca Pierwszego Wyboru. Jesteśmy niezwykle dumni, że nasze rozwiązania spotkały się z uznaniem. To ważne i obiektywne potwierdzenie, że nasza oferta dla pracowników jest atrakcyjna i zasługuje na wyróżnienie. Jako Przyjazny Pracodawca czujemy się odpowiedzialni za naszych pracowników i ich rodziny, dlatego nasza oferta uwzględnia cały wachlarz ich potrzeb. Poza tym stwarzamy swoim pracownikom takie warunki pracy, tak jakby pracowali u siebie i dla siebie – jednym słowem zaangażowanie kluczem do sukcesu – mówi Anna Glib, dyrektor HR w DHL Global Forwarding Sp. z o.o.

- Dziękujemy za wyróżnienie. Potwierdza ono skuteczność naszych działań, aby stworzyć takie środowisko pracy, w którym osiąga się nie tylko cele biznesowe, ale również pomaga w budowaniu różnorodnej i przyjaznej społeczności. Dla No Limit tytuł Przyjaznego Pracodawcy oznacza przede wszystkim partnera w realizacji różnych celów naszych pracowników, co wynika z różnych potrzeb ludzi, np: rozwoju osobistego i zawodowego, pasji, sportu, wartości rodzinnych, aktywności, zdrowia, bezpieczeństwa, itd. Cieszymy się, kiedy te cele indywidualne, finalnie wspierają rozwój naszego biznesu i w efekcie nasza firma staje się atrakcyjnym miejscem zatrudnienia - Beata Kaługa, HR business partner w No Limit So. z o.o.

- Bycie przyjaznym pracodawcą  oznacza dla nas wyjście poza schematy i wejście w rolę mentora-opiekuna zawodowego. Przyjazny pracodawca to przede wszystkim pracodawca świadomy, który elastycznie dostosowuje się do zróżnicowanych potrzeb swoich pracowników w różnych etapach ich życia zarówno zawodowego jak i prywatnego. Pielęgnujący wartości tworzące przyjazne środowisko pracy oraz budujący poczucie przynależności i scalający unikalną grupę jaką tworzy zespół firmy.  Wyróżnienie Przyjaznego Pracodawcy TSL to potwierdzenie, że idziemy słuszną drogą, ale przede wszystkim ogromna odpowiedzialność: dwukrotne zdobycie tytułu zobowiązuje – podkreśla Mariusz Kaźmierczak, prezes zarządu Sanmar Sp. z o.o.

Organizatorzy Plebiscytu
Organizatorami plebiscytu są redakcja portalu Pracujwlogistyce.pl i Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransPoland Translogistica, które co roku odbywają się w listopadzie w Warszawie, jako największe targi logistyczne w tej części Europy.

Gratulujemy Laureatom Plebiscytu!

Redakcja Pracujwlogistyce.pl

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.