Dodaj ogłoszenie o pracy


Maciej Bachman prezesem zarządu PEKAES SA

Maciej Bachman, dotychczas pełniący obowiązki prezesa zarządu Pekaes SA, został powołany przez Radę Nadzorczą na prezesa zarządu spółki.

 

Powołanie Macieja Bachmana na stanowisko prezesa zarządu następuje w ważnym dla spółki momencie.  Firma kierowana przez doświadczonego managera i finansistę kończy właśnie proces reorganizacji i realizacji strategii biznesowej na lata 2010-2012. W nowy rok PEKAES wejdzie zrestrukturyzowany, przygotowany do nowych wyzwań stwarzanych przez rynek, z nową strukturą pionu sprzedaży, a także szerszą i dopasowaną do potrzeb klientów ofertą.

 

Maciej Bachman dołączył do Grupy PEKAES w marcu 2012 roku. Wcześniej przez trzy lata pełnił funkcję wiceprezesa zarządu i dyrektora ds. finansów i administracji w  firmie logistycznej Spedimex. W poprzednich latach pracował m.in. w Ernst & Young, Andersen Business Consulting i Arthur Andersen. Jest uznanym specjalistą z branżowym doświadczeniem i z wieloma sukcesami na polu poprawy efektywności organizacji.


Maciej Bachman jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na Wydziale Zarządzania, w zakresie finansów i rachunkowości przedsiębiorstw oraz absolwentem studiów podyplomowych w Katedrze Zarządzania Innowacjami Szkoły Głównej Handlowej. Posiada tytuł biegłego rewidenta.

(źr. PEKAES SA)

 

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.