Dodaj ogłoszenie o pracy


Szymon Bielas dyrektorem finansowym DB Schenker Logistics

Szymon Bielas objął stanowisko dyrektora finansowego w Schenker Sp. o.o. Jego głównym celem będzie optymalizacja struktury kosztów i praca nad doskonaleniem procesów w finansach i administracji. Nowy dyrektor ma 15 lat doświadczenia w zarządzaniu finansami, w tym 11 w branży TSL. Ostatnio pracował jako dyrektor finansowy na Europę Wschodnią w międzynarodowej firmie logistycznej.

 

Szymon Bielas ukończył studia z zakresu zarządzania jakością na Politechnice Łódzkiej oraz finanse i bankowość w Szkole Głównej Handlowej. Posiada licencję księgową Ministerstwa Finansów, a także kończy certyfikowane studia ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants).

 

- DB Schenker Logistics Polska to firma dojrzała i odpowiedzialna, która stawia na rozwój i ciągle doskonali strategię zarządzania. Bazując na modelu EFQM, podchodzi do biznesu w sposób kompleksowy, odpowiednio eksponując relacje z pracownikami, dostawcami, klientami i społeczeństwem. Cieszę się, że jako dyrektor finansowy będę wspomagać te działania – mówi Szymon Bielas, dyrektor finansowy Schenker Sp. z o.o. - Razem z moim zespołem będziemy optymalizować strukturę kosztów oraz doskonalić procesy wspomagające biznes, tak aby nasi klienci otrzymywali najlepszą ofertę w rozsądnej cenie – dodaje.

 

Szymon Bielas ma 38 lat. Wolny czas poświęca rodzinie: żonie, 15-letniemu synowi i 6-letniej córce. Pasjonuje się historią, zwłaszcza historią wojskowości, oraz żeglarstwem. Wśród wartości, które najbardziej ceni jest uczciwość i szacunek dla drugiego człowiek.

(źr. DB Schenker)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.