Dodaj ogłoszenie o pracy


Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 7 (25)

Pobierz: Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 7 (25)/13 kwietnia 2012

Spis treści:

str. 1[4] 158 osób uległo ciężkim wypadkom przy pracy w magazynach!
str. 2/3 I Forum Kobiet w Logistyce pt. "Kobiety w świecie logistyki. Makroekonomiczne podstawy decyzji zarządczych" - Warszawa, 10 maja 2012r.
str. 5/6 Kadra w firmie logistycznej jest najważniejszą częścią jej know - how - rozmowa z Radosławem Moryniem Giganci Logistyki
str. 6 Odpowiedzialność pracodawcy i pracownika za brak dokumentu PIT-11 (Porady/Prawo)

str. 7/8 Celem całej naszej działalności w GS1 jest przekonanie firm  do stosowania wspólnego języka w biznesie - rozmowa z dr inż. Elżbietą Hałas pełnomocnikiem dyrektora ds. Systemu GS1 w Instytucie Logistyki i Magazynowania oraz przewodniczą GS1 in Europe, międzynarodowej platformy  zrzeszającej organizacje GS1 z 46 krajów z Europy z cyklu Kobiety w Logistyce
str. 8/9 Polscy dyrektorzy finansowi trafnie oceniają sytuację gospodarczą (Raporty)

str. 10/11 LOGICAL - innowacyjne technologie informacyjne w transporcie i logistyce

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.